• Dnes je: Piatok 22. septembra 2023 meniny má Móric

Nahrávka dokazuje manipuláciu svedka Imreczeho, Ficovi ju poslali dobrí ľudia (video)

Nahrávka dokazuje manipuláciu svedka Imreczeho, Ficovi ju poslali dobrí ľudia (video)

Podľa šéfa Smeru je za tým „preparácia", teda inštruovanie zo stany vyšetrovateľov.

20.4.2023 (SITA.sk) - Vyhotovená nahrávka dokazuje, že vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry okolo Jána Čurillu manipulovali svedka Františka Imreczeho, ktorý vypovedal v trestnej veci známej ako Súmrak.

Dynamický vývoj

Ako vo štvrtok uviedol predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico, Imrecze na nahrávke zo začiatku júna 2021 vyšetrovateľom hovorí, že si nepamätá, že by sa na stretnutí s Ficom a exministrom vnútra Robertom Kaliňákom v roku 2017 zaoberali daňovými záležitosťami vtedajšieho prezidenta Andreja Kisku. Vo výpovedi koncom júna 2021 však podľa Fica Imrecze už takéto stretnutie opisuje.

„Prokurátori tomuto hovoria dynamický vývoj výpovede svedka," povedal Fico. Zároveň zdôraznil, že okrem pribúdajúcich detailov neskôr Imrecze vypovedal aj o prítomnosti ďalších osôb na údajnom stretnutí.

Podľa šéfa Smeru je za tým „preparácia", teda inštruovanie zo stany vyšetrovateľov. „Dostáva od policajtov jasné pokyny, čo má vlastne hovoriť," skonštatoval Fico.

Dôkaz nad dôkazy

Podľa predsedu Smeru predmetná údajne legálna nahrávka, ktorá vznikla pri vyšetrovaní podozrení na manipulácie trestných konaní zo strany vyšetrovateľov NAKA, dokazuje aj tvrdenia zo správy Slovenskej informačnej služby z leta 2021, ktorá konštatovala podozrenia.

„Tu to máte, jednoducho ako na tácke," vyhlásil s tým, že ide o „dôkaz nad dôkazy". Fico dodal, že nahrávku mu poslali „dobrí ľudia".

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 22. september 2023

horoskopy na dnes piatok 22 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 22. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Povinností bude priveľa, bez pomoci ich nezvládnete. Stretnete spriaznenú dušu, o ktorej ste ani netušili. Myslite na svoje fyzické aj duševné zdravie.

Býk 21.4. - 21.5.

Budete stáť pred dôležitým rozhodnutím, musíte reagovať pružne a rýchlo. Inak pustíte šancu pomedzi prsty. Vo finančných záležitostiach radšej pribrzdite.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pokúste sa nezaťahovať osobné spory do pracovných záležitostí. Vlastnou nerozvážnosťou môžete naštrbiť svoju doteraz bezchybnú profesionálnu povesť.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše návrhy budú prijímať s takým nadšením, s akým ste ani nerátali. Pokúste sa ponuku ešte rozšíriť. Nemyslite však len na to, ako ľahko prísť k zisku.Všetky Horoskopy pre Piatok 22. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie