• Dnes je: Utorok 30. novembra 2021 meniny má Ondrej, Andrej

Nadačný fond Hartmann hľadá opatrovateľov so srdcom, uchádzačom uhradí kurz opatrovania

Nadačný fond Hartmann hľadá opatrovateľov so srdcom, uchádzačom uhradí kurz opatrovania

Zvažujete, že zmeníte zamestnanie a hľadáte zmysluplnú prácu? Ak vaše povolanie má byť zároveň poslaním a uvažujete nad profesiou opatrovateľ, teraz máte jedinečnú príležitosť zmeniť svoj život.

19.5.2021 (Webnoviny.sk) - Zvažujete, že zmeníte zamestnanie a hľadáte zmysluplnú prácu? Ak vaše povolanie má byť zároveň poslaním a uvažujete nad profesiou opatrovateľ, teraz máte jedinečnú príležitosť zmeniť svoj život. Nadačný Fond Hartmann prerozdelí v rámci grantovej výzvy "Staň sa opatrovateľom" až 9100 eur záujemcom o rekvalifikačný kurz opatrovania. Grantový program je otvorený pre región Bratislava, Trenčín a Prešov.

Na Slovensku nám chýba v zariadeniach sociálnych služieb približne 25 000 pracovníkov.

Slovenská populácia starne a hrozí, že už o niekoľko rokov sa nebude mať kto starať o seniorov v zariadeniach sociálnych služieb či zariadeniach pre seniorov. Slovensko potrebuje opatrovateľov, ktorí sú sociálne zrelí, odborne zaškolení a vnímajú svoju prácu ako poslanie. Ak ste sa našli v tejto výzve, a chcete zmeniť svoju doterajšiu prácu, zasvätiť svoj život pomoci seniorom, podporujeme tento štart v rámci presunu profesie. Prihláste sa do otvorenej grantovej výzvy Nadačného fondu Hartmann.

"Uvedomujeme si vážnosť situácie, ktorej čelí naša spoločnosť v oblasti nedostatku kvalifikovaného personálu v zariadeniach sociálnych služieb. Nechceme byť len pasívnym pozorovateľom tohto nelichotivého stavu, ale chceme priložiť ruku k dielu a pomôct zlepšiť kritickú situáciu vo vybraných regiónoch Slovenska, ktoré zápasia s nedostatkom opatrovateľov. Aj preto sme v rámci nášho Nadačného fondu Hartmann otvorili prvú grantovú výzvu, v rámci ktorej prerozdelíme vybraným žiadateľom celkovo až 9 100 eur," hovorí Ľubica Bezeli zo spoločnosti Hartmann - Rico.

Opatrovateľstvo je pomáhajúca profesia, ktorá má zvláštne nároky, nielen na kvalifikačné predpoklady ale aj na ľudský prístup. Túto prácu by mali robiť ľudia z presvedčenia, ktorí majú empatiu a vedia súcitiť s inými. Byť dobrým opatrovateľom, znamená byť dobrým človekom. Pokiaľ uvažujete nad zmenou profesie, pošlite do 16.6. 2021 Nadačnému fondu Hartmann vašu žiadosť o finančný príspevok na refundáciu nákladov súvisiacich s rekvalifikačným kurzom opatrovania. Bližšie informácie, podmienky čerpania grantu, ako aj elektronickú žiadosť nájdete na webe Nadačného fondu Hartmann.

Informačný servis

Viac k téme: opatrovanie, PR

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie