• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Naď: Ruská agresia voči Ukrajine je najväčšou bezpečnostnou výzvou za posledné desaťročia

Naď: Ruská agresia voči Ukrajine je najväčšou bezpečnostnou výzvou za posledné desaťročia

Minister obrany prediskutoval s veľvyslancami Dánska, Estónska, Fínska, Litvy, Lotyšska, Nórska, Švédska a USA aktuálne bezpečnostno-politické otázky.

18.4.2023 (SITA.sk) - Ruská agresia voči Ukrajine je najväčšou bezpečnostnou výzvou za posledné desaťročia. Uviedol to poverený minister obrany Jaroslav Naď, ktorý prediskutoval s veľvyslancami Dánska, Estónska, Fínska, Litvy, Lotyšska, Nórska, Švédska a USA aktuálne bezpečnostno-politické otázky.

Dôraz pri tom kládol na priority Ministerstva obrany (MO) SR v zmysle pomoci Ukrajine a modernizácie ozbrojených síl. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kakaščíková.

Významný krok, ohavné okolnosti

"Veľmi ma teší, že jasné postoje a odhodlanie Slovenska pomáhať Ukrajine v jej spravodlivom boji za slobodu oceňujú aj naši partneri z Pobaltia a Škandinávie, z ktorých viacerí majú s Ruskom spoločnú hranicu. Ruská invázia podnietila niektoré krajiny k historickému prehodnoteniu ich bezpečnostnej politiky a pridaniu sa k najsilnejšej obrannej Aliancii sveta, je to významný krok, žiaľ, na pozadí ohavných okolností," vyhlásil Naď.

Naď zagratuloval fínskemu veľvyslancovi Pasi Tuominenovi k vstupu jeho krajiny do NATO, ktorého členom sa Fínsko stalo 4. apríla.

Poskytnutie grantu od USA

S veľvyslancom USA v SR Gautamom Ranom sa minister Naď venoval aj aktuálnym transatlantickým procesom a modernizačným prioritám, s ktorými súvisí aj poskytnutie grantu od Spojených štátov amerických v hodnote 200 miliónov dolárov na obstaranie vojenskej techniky.

"Tie budú na základe návrhu OS SR rozdelené na nákup obrnených vozidiel Oshkosh JLTV 4x4, 5 000 kusov útočných pušiek a sofistikovaných protidronových systémov," spresnil rezort obrany s tým, že minister diskutoval aj o ďalších krokoch v súvislosti s ponukou na bojové vrtuľníky AH–1Z Viper.

Naď vyzdvihol obrannú spoluprácu

Naď vyzdvihol obrannú spoluprácu so škandinávskymi krajinami a iniciatívu Nórska a Dánska, ktoré minulý rok spolu s Nemeckom zafinancovali 16 kusov samohybných kanónových húfnic Zuzana 2 pre Ukrajinu.


"Naše vynikajúce bilaterálne vzťahy a spolupráca v rámci medzinárodných organizácií a multilaterálnych stretnutí sú najlepšou cestou k napĺňaniu spoločného aliančného záväzku, ktorým je zachovávanie mieru a bezpečnosti na východnom krídle NATO," uzavrel Naď.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie