• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Naď: Je dôležité, aby sme ľuďom na Slovensku pripomínali, aký je dôležitý boj s terorizmom

Naď: Je dôležité, aby sme ľuďom na Slovensku pripomínali, aký je dôležitý boj s terorizmom

Minister obrany Jaroslav Naď si v nedeľu v Spojených štátoch amerických pripomenul obete teroristického útoku na Svetové obchodné centrum z roku 2001.

24.10.2021 (Webnoviny.sk) - Je dôležité, aby sme ľuďom na Slovensku pripomínali, aký je dôležitý boj s terorizmom. Povedal to minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO), ktorý si v nedeľu v Spojených štátoch amerických pripomenul obete teroristického útoku na Svetové obchodné centrum z roku 2001. Šéf rezortu obrany v tejto súvislosti položil veniec k Národnému pamätníku 11. septembra v New Yorku.

Naď zdôraznil, že išlo o najväčší teroristický útok v histórii.

„Je dôležité, aby sme pripomínali aj našim ľudom na Slovensku, ako je dôležitý boj s terorizmom. Ako je veľakrát potrebné realizovať opatrenia zvyšujúce bezpečnosť ľudí kdekoľvek na svete,“ uviedol.

Doplnil, že od roku 2001 neeviduje žiaden zásadný bezpečnostný incident, napríklad v leteckej doprave. Je podľa neho teda zrejmé, že opatrenia, ktoré teroristický útok priniesol, boli nápomocné.

„Máme odvtedy za sebou aj množstvo iných udalostí, ako je Afganistan a Irak. Niektoré boli úspešnejšie a niektoré menej úspešné. Afganistan, z ktorého sme odišli, to bolo miesto plné teroristických organizácií. To sa podarilo vykynožiť a teraz je úlohou svetového spoločenstva, aby sme nedovolili, aby sa do tých krajín opäť vrátili teroristické organizácie,“ uzavrel Naď.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie