• Dnes je: Streda 21. februára 2024 meniny má Eleonóra

Načo tu súčasná vláda má byť ešte ďalších deväť mesiacov, pýta sa europoslankyňa Beňová

Načo tu súčasná vláda má byť ešte ďalších deväť mesiacov, pýta sa europoslankyňa Beňová

Ak pôvodná koalícia podľa europoslankyne Moniky Beňovej odsúhlasí septembrový termín volieb, ich voliči ich už nikdy voliť nepôjdu.

31.1.2023 (Webnoviny.sk) - Všetky relevantné prieskumy o termíne predčasných parlamentných volieb ukazovali, že väčšina ľudí na Slovensku je za skorší termín ich konania ako v septembri. V diskusnej relácií Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní to uviedla poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová.

Ideme do ťažkého roku

„U nás je zvláštna situácia. V decembri odvolali vládu, následne dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) bez toho, aby ho tým niekto poveril, zháňal nových 76 poslancov. Bolo jasné, že ju nezoženie. Hlasovanie o predčasných voľbách si nechali na posledný možný termín, to je politicky nekorektné," tvrdí europoslankyňa.

Zároveň si myslí, že ak pôvodná koalícia odsúhlasí septembrový termín predčasných parlamentných volieb, ich voliči ich už nikdy voliť nepôjdu. „Dostávajú krajinu do situácie, ktorá bude veľmi komplikovaná. Ideme do ťažkého roku," dodala Beňová.

Absurdná situácia

Poslankyňa Európskeho parlamentu sa ďalej pýta, načo tu súčasná vláda má byť ešte ďalších deväť mesiacov?

„Vo vláde každý každého neznáša a nikto tam nič nevie robiť, pravá ruka nevie, čo robí ľavá ruka. Nominovali si do rezortov dočasných ministrov a už ich kritizujú. To je absurdná situácia, ktorú treba skončiť a nie preto, že strana Smer - sociálna demokracia má také preferencie, aké má, ale preto, lebo nás čaká ťažké obdobie, a to potrebuje dobrých politikov," skonštatovala Beňová.

Zároveň uviedla, že poslanci, ktorí zahlasujú za septembrový termín volieb, budú veľmi nezodpovední. „Bude to znamenať, že si chcú len predĺžiť svoje mandáty až do septembra," doplnila.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 20. február 2024

horoskopy na dnes utorok 20 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 20. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Pohodu z rodiny prenesiete aj medzi známych. Každý si rád vypočuje vaše poznámky. Popoludní vás čaká príjemné posedenie a priateľský rozhovor.

Býk 21.4. - 21.5.

Napriek menším nedorozumeniam i stresom dokážete nemožné. Stačí, aby ste sa len trochu ovládali. Informácie, ktoré získate, sa vám podarí výhodne využiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaše činy súvisiace so vzťahmi budú mimoriadne úspešné. V zamestnaní sa vám núka vynikajúca ponuka. Mali by ste sa do nej pustiť z plných síl.

Rak 22.6. - 22.7.

Každý pohľad na byt vás bude nabádať do jeho vylepšovania. Zajtrajší deň si vyhradíte na regeneráciu síl. Konečne sa dostanete k oddychovému čítaniu.
Všetky Horoskopy pre Utorok 20. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie