• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Nacionalista Girkin sa chce uchádzať o post ruskej hlavy štátu. Tvrdí, že je lepší vojnový stratég ako Putin

Nacionalista Girkin sa chce uchádzať o post ruskej hlavy štátu. Tvrdí, že je lepší vojnový stratég ako Putin

Girkin sa stal známy v roku 2014, keď sa na krátke obdobie stal ministrom obrany separatistickej Doneckej ľudovej republiky.

31.8.2023 (SITA.sk) - Ruský nacionalista Igor Girkin, ktorý je vo väzbe, oznámil, že sa chce v prezidentských voľbách v marci 2024 uchádzať o post ruskej hlavy štátu.

Minister obrany

Girkin, ktorý ako provojnový bloger vystupuje pod menom Strelkov, to uviedol vo štvrtok vo vyhlásení zverejnenom na komunikačnej platforme Telegram. Informuje o tom web Politico.

Holandský súd ho v neprítomnosti odsúdil pre jeho rolu v zostrelení lietadla spoločnosti Malaysian Airlines, v ktorom zomrelo 298 ľudí.

Sľuby Girkina

V súvislosti s ohlásením snahy stať sa prezidentom Girkin napísal, že je lepší vojenský stratég ako dlhoročný ruský vodca Vladimir Putin. Ďalej uviedol, že nemá záväzky voči klanom ruských oligarchov a na rozdiel od Putina nikdy nedôveroval Západu.

Zároveň sľúbil potlačenie korupcie v ruskom obrannom sektore, ktorá je podľa neho hlavným dôvodom neúspešnej vojenskej kampane na Ukrajine. Girkin tiež konštatoval, že by v prípade zvolenia nezostal vo funkcii tak dlho ako Putin.

Problémom Girkina je však to, že ho v júli zatkli na základe obvinení z extrémizmu po tom, ako na Telegrame kritizoval Putina a posmieval sa z neho. Ak ho usvedčia, mohol by zostať vo vezení do 5 rokov a podľa ruskej ústavy by sa nemohol uchádzať o post prezidenta.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie