• Dnes je: Utorok 26. októbra 2021 meniny má Demeter

Na zápasy majstrovstiev Európy v hádzanej mužov sa dostanú len zaočkovaní diváci

Na zápasy majstrovstiev Európy v hádzanej mužov sa dostanú len zaočkovaní diváci

Slovensko by malo hostiť celkovo až 30 zápasov šampionátu.

7.9.2021 (Webnoviny.sk) - Budúcoročné majstrovstvá Európy v hádzanej mužov na Slovensku budú len pre zaočkovaných divákov. Tí budú môcť navštíviť zápasy v Bratislave a Košiciach. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša.

Organizátori ME vychádzajú z toho, že pandemická situácia s koronavírusom bude v januári 2022 na Slovensku horšia ako je dnes. Ak by sa ME konali v inom režime, hrozili by výrazné škrty pri povolenom počte divákov v hľadiskách. Šampionát sa uskutoční 13.- 30. januára 2022 na Slovensku a v Maďarsku.

Spustili predaj vstupeniek

"Budú tu hrať tímy z 12 krajín a keďže zastúpenie obecenstva bude medzinárodné, do hál sa dostanú len zaočkovaní fanúšikovia. Zmeniť sa to môže iba v prípade, ak sa pandemická situácia pred šampionátom výrazne zlepší. Týmto chceme dať jasnú odpoveď na to, ako sa priaznivci do haly môžu dostať, aby si nekupovali vstupenky, ak sa nechcú dať z akýchkoľvek dôvodov zaočkovať. My to rešpektujeme, ale oni musia rešpektovať, že my sme zodpovední za organizáciu šampionátu a bezpečnosť všetkých jeho účastníkov," informoval Holeša. Podotkol tiež, že rovnaké podmienky budú platiť aj pre stretnutia v Maďarsku.

Práve v utorok SZH spustil predaj aj denných vstupeniek na dva alebo tri zápasy. Vstupenky na dva súboje základných skupín budú stáť od 29 do 49 eur, na nadstavbovú časť v Bratislave to bude od 59 do 79 eur. "Doteraz bolo možné kúpiť len rôzne balíčky, od dneška teda spúšťame nový režim predaja," pokračoval šéf SZH.

Maskotom bude jeleň Tricky

Slováci sa na ME predstavia v základnej F-skupine a súboje absolvujú v Košiciach. Postupne nastúpia proti Nórom, Litovčanom a Rusom. Do ďalšej fázy z každej zo šiestich skupín postúpia po dva najúspešnejšie družstvá.

Viac o téme: Koronavírus

Ak medzi nimi budú aj Slováci, ďalšie tri súboje odohrajú v Bratislave. Vyraďovaciu časť šampionátu bude hostiť Budapešť. Dovedna 30 duelov ME bude hostiť Slovensko a ďalších 35 súbojov sa uskutoční v Maďarsku. Maskotom šampionátu bude jeleň Tricky.

Predseda organizačného výberu Martin Simonides tiež prezradil niečo o pláne prípravy Slovákov na ME. V závere septembra absolvujú sústredenie, v úvode novembra v Topoľčanoch dva prípravné súboje proti Srbom a na začiatku januára 2022 tesne pred ME nastúpia dvakrát proti Rakúšanom.

Viac k téme: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Majstrovstvá Európy v hádzanej mužov, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie