• Dnes je: Piatok 20. júla 2018 meniny má Iľja, Eliáš

Na západnom Slovensku bolo v noci bez elektriny 160-tisíc ľudí

Na západnom Slovensku bolo v noci bez elektriny 160-tisíc ľudí

Západoslovenské elektrárne predpokladajú, že väčšina porúch bude v priebehu dňa odstránená.

BRATISLAVA 11. augusta (WebNoviny.sk) - Vzhľadom na extrémne silnú búrku, ktorá bola v noci na západnom Slovensku, na viacerých miestach vypadla elektrická energia. Najviac postihnutá je oblasť Bratislavy a okolia a Záhorie. Západoslovenské elektrárne (ZSE) v noci evidovali 160-tisíc zákazníkov bez elektrickej energie.


Všetky pohotovostné zložky Západoslovenskej distribučnej (ZSD) sú v teréne, momentálne je bez elektrickej energie približne 14-tisíc odberných miest. ZSE predpokladá, že v priebehu dňa bude väčšina porúch odstránená. Pre agentúru SITA to povedala hovorkyňa ZSE Michaela Dobošová.

Informácie o aktuálnych poruchách sú k dispozícii na internetovej stránke http://www.zsdis.sk/sk/Obcania-a-firmy/Aktualne-poruchy-v-distribucnej-sieti.

Silné nárazy vetra

Vo štvrtok v noci sa prehnali západnou časťou Slovenska silné búrky. Mohutné nárazy vetra, ktoré ho sprevádzali, spôsobili škody, polámané stromy, ktoré skončili aj na autách či problémy s elektrickým vedením. Hasiči v Bratislave, kam búrka prišla smerom od Rakúska a Maďarska okolo 22:00, hlásili hodinu po polnoci desiatky výjazdov.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní


Ako informoval Slovenský hydrometeorologický ústav, cez západ Slovenska v tom čase postupoval silný búrkový systém. Sprevádzali ho silné nárazy vetra, ktoré v najnižších polohách dosiahli okolo 100 km/h.

Pomáhali aj v stanovom tábore

Na západe Slovenska zasahovali v noci desiatky hasičov. Ako informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, najkritickejšia situácia bola v Bratislavskom a Trnavskom kraji, kde hasiči pomáhali pri popadaných stromoch, strhnutých strechách a padnutých elektrických stĺpoch. Situáciu komplikovali výpadky elektrického prúdu. Ako informovalo hasičské prezídium, v Bratislavskom a Trnavskom kraji zasahovali "všetky hasičské sily a prostriedky“.


pocasie na dni


Pomôcť museli aj v stanovom tábore v obci Dubové (okres Turčianske Teplice), kde silný vietor strhol stany a bez prístrešia zostalo približne 50 ľudí, z toho 35 detí. Všetci vyviazli bez zranenia a hasiči im poskytli útočisko v evakuačnom autobuse Hasičského a záchranného zboru.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie