• Dnes je: Utorok 20. októbra 2020 meniny má Vendelín

Na viacerých úsekoch ciest v Bratislave prebiehajú rekonštrukcie, v rámci prác vybudujú aj bezbariérové chodníky

Na viacerých úsekoch ciest v Bratislave prebiehajú rekonštrukcie, v rámci prác vybudujú aj bezbariérové chodníky

Bratislava rekonštruuje cesty v Podunajských Biskupiciach, Jarovciach, Čunove a Petržalke.

Hlavné mesto to uviedlo na sociálnej sieti. „18. mája sme začali s opravou Biskupickej ulice v úseku od Vetvárskej po Linzbothovu.

Položíme tu nový asfaltový kryt, opravíme prepady na vozovke a chodníku, zrealizujeme bezbariérové úpravy na chodníku a vymeníme poškodené obrubníky a prídlažbu,“ uvádza mesto.

Práce by mali trvať do konca júna

Predpokladané ukončenie prác je 7. júna. Od 18. mája mesto opravuje aj dva jazdné pruhy na Palmovej ulici v úseku od Jantárovej po Bažantnicovu.


„Oprava spočíva v odfrézovaní asfaltovej vrstvy vozovky, položení nového asfaltového krytu a vyspravení prepadov na komunikácii,“ doplnil magistrát. Predpokladané ukončenie prác je 28. júna.


„V pondelok 18. mája sme začali s opravou Hraničiarskej ulice v úseku od Skýcovskej po zastávku MHD Čunovo, kostol. Následne budeme pokračovať v opačnom smere s opravou úseku od zastávky MHD Čunovo, kostol až po Petržalskú ulicu,“ uvádza mesto.

Nové asfaltové povrchy

Dodáva, že oprava spočíva v odfrézovaní asfaltovej vrstvy vozovky, položení nového asfaltového krytu a vyspravení prepadov na komunikácii. Predpokladané ukončenie prác je 31. mája.


Od 20. mája hlavné mesto začalo s opravou zastávky MHD Bosákova na Bosákovej ulici v smere k TPD.


„Položíme tu nový betónový kryt a vymeníme dlažbu na priľahlom chodníku. Z dôvodu zretia betónu bude zastávka dočasne presunutá aj po ukončení prác na komunikácii,“ doplnil magistrát. Predpokladané ukončenie prác je 14. júna.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie