• Dnes je: Streda 20. októbra 2021 meniny má Vendelín

Na väčšine územia ceny bytov opäť vzrástli, ale v centre Bratislavy a Košíc išli mierne nadol

Na väčšine územia ceny bytov opäť vzrástli, ale v centre Bratislavy a Košíc išli mierne nadol

V druhom štvrťroku 2021 vo väčšine krajských miest vzrástli ceny dvojizbových bytov o jedno až štyri percentá.

Ceny nehnuteľností v centre Bratislavy a Košíc mierne poklesli. Vyplýva to zo správy realitného portálu Nehnuteľnosti.sk o aktuálnej situácii na trhu nehnuteľností za druhý kvartál tohto roka.

„V druhom kvartáli 2021 ceny nehnuteľností na Slovensku stále rástli, tentokrát sa to však výnimočne netýkalo centra Bratislavy a Košíc,“ uvádza portál.

Podľa jeho údajov v týchto lokalitách ceny klesli o jedno až tri percentá, čím sa korigoval silný rast zo začiatku roka.

Rast až o štyri percentá

V druhom štvrťroku 2021 vo väčšine krajských miest vzrástli ceny dvojizbových bytov o jedno až štyri percentá. „Výraznejšie cenovo vystupuje mestská časť Bratislava III, kde to potiahli nové developmenty, Banská Bystrica, ktorá dobieha vývoj z minulosti a niektoré mestské časti Košíc sa posúvajú nahor dynamicky už od začiatku roka,“ konštatuje portál s tým, že napríklad ceny v Košiciach II oproti minulému roku stúpli až o 28,57 percenta.

Naopak, menšie byty zlacneli v bratislavskom aj košickom centre. „Korekciu rýchleho rastu cien z predchádzajúceho obdobia spôsobil sčasti pokles záujemcov o kúpu bytov v centre. Priemernú cenu však znižuje aj fakt, že atraktívnejšie byty sa vypredali a aktuálne nie je dostatočná ponuka nových,“ vysvetľuje analytik portálu Nehnuteľnosti.sk Michal Pružinský

Rast cien sa zastavil v Nitre

V segmente trojizbových bytov je situácia podobná. „V náraste cien aj tu vedú košické mestské časti, Bratislava III a pridal sa k nim aj Trenčín. Rast cien trojizbových bytov sa však zastavil na inak živom realitnom trhu v Nitre, dôvodom je tiež míňajúca sa ponuka,“ vysvetlil portál s tým, že aj pri väčších bytoch klesli ceny v centre Bratislavy a Košíc.


„Bratislavská časť Staré Mesto v náraste cien trojizbových bytov stagnuje aj medziročne, čo môže znamenať, že aktuálne ceny narazili na strop. Priemerná cena bytov je v tejto časti rovnaká ako v júni 2020,“ uzavrel Pružinský.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie