• Dnes je: Pondelok 08. augusta 2022 meniny má Oskár

Na Ukrajine sa podarilo otvoriť deväť humanitárnych koridorov, civilisti sa snažia opustiť východ krajiny

Na Ukrajine sa podarilo otvoriť deväť humanitárnych koridorov, civilisti sa snažia opustiť východ krajiny

Gubernátor Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj na Telegrame napísal, že pre obyvateľov bude počas nedele dostupných deväť vlakov.

10.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková informovala, že Kyjev v nedeľu súhlasil s deviatimi humanitárnymi koridormi na evakuáciu pred ťažkými bojmi na východe krajiny.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Všetky trasy pre humanitárne koridory v Luhanskej oblasti budú fungovať, pokiaľ bude zo strany okupačných ruských jednotiek platiť prímerie,“ uviedla na svojom kanáli na komunikačnej platforme Telegram.

Ako informuje spravodajský portál BBC, už skôr gubernátor oblasti Serhij Hajdaj na Telegrame napísal, že pre obyvateľov bude počas nedele dostupných deväť vlakov.

Ukrajinská bezpečnostná služba má dôkazy o vojnových zločinoch ruských vojakov, tvrdí prezident Zelenskyj

Ukrajinská bezpečnostná služba zachytila komunikácie ruských vojakov, ktoré poskytujú dôkazy o vojnových zločinoch.


V rozhovore pre reláciu 60 minutes televízie CBS, ktorého ukážku odvysielali v piatok, to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.


Ukrajina má tiež nahrávky vojnových zajatcov, ktorí sa priznali k zabíjaniu ľudí, väznení piloti mali pri sebe mapy s civilnými cieľmi bombardovania a úrady tiež vedú vyšetrovania založené na pozostatkoch zosnulých, povedal politik.


„Každý, kto rozhodol, kto vydal rozkaz, kto splnil rozkaz,“ je vinný z vojnového zločinu, povedal tiež Zelenskyj a dodal, že verí, že jedným zo zodpovedných je aj ruský prezident Vladimir Putin.

Ukrajina patrí do Európskej únie a Heger verí, že s pomocou demokratického sveta zvíťazí nad ruským agresorom


Vyjadrujem poďakovanie Slovákom a predsedovi vlády nielen za to, čo pre nás budete robiť v budúcnosti, ale najmä za to, čo robíte teraz. Podporujú nás v tejto vojne, odmietajú ruskú agresiu, a nielen slovami. Reálne nám pomáhajú s dodávkami zbraní.


Po stretnutí s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO) to uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Aj Slovensko išlo zrýchlenou cestou

Slovenský premiér vyhlásil, že Ukrajina patrí do EÚ a „myslíme si, že má právo mať kandidátsky status“. O vyjadreniach obidvoch politikov informovala hovorkyňa slovenského premiéra Ľubica Janíková.

Podľa neho Slovensko naďalej pomôže aj s opravou techniky, ktorú potrebujú. Pripomenul, že Slovensko v roku 1999 zmeškalo vlak a pripojilo sa k nemu až v roku 2001, ku krajinám ako je ČR, Poľsko a Maďarsko, aby v roku 2004 mohlo vstúpiť do EÚ.

Európska komisia Slovensku vtedy podala pomocnú ruku, dala mu zrýchlenú cestu a pomohla dobehnúť zameškané.

Predstavili konkrétny program pomoci

„Toto je to, čo dnes ponúkame Ukrajine. Aj oni majú právo dobehnúť to, aby sa stali členskou krajinou. Preto sme vo Versailles ako jediná krajina predstavili konkrétny program na pomoc Ukrajine, aby sme vytvorili reformný tím a fond na obnovu Ukrajiny po vojne. Veríme, že s našou pomocou a s pomocou európskych krajín a celého demokratického sveta Ukrajina zvíťazí nad ruským agresorom,“ povedal Heger.


Slovenský premiér sa v piatok 8. apríla v ukrajinskom Kyjeve stretol s prezidentom Zelenským. Na Ukrajine bol s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a šéfom európskej diplomacie Josepom Borellom.

ODÍĎTE ZO SLOVENSKEJ POLITIKY A CHOĎTE DO TEJ RUSKEJ

Robert Fico a Peter Pellegrini konajú v záujme Ruska a podporujú porážku Ukrajiny. Dokazujú to aj ich reakcie na darovanie obranného systému S-300.

Toho systému, ktorý, pevne verím, bude na Ukrajine zachraňovať ľudské životy. Kto dnes videl ten strašný masaker pred stanicou v Kramatorsku, vie, o čom hovorím.

Týmto pánom nie je ľúto obetí, nevinných civilistov, žien i detí. Nie je im ľúto umučených, zničených osudov a zničených obydlí. Sú to demoralizovaní ľudia, ktorí sa spreneverili ľudskosti, mieru i demokracii.

Sú škvrnou na obrovskej solidarite, ktorou dnes žije Slovensko a robí ho morálne lepším.


Páni Fico, Pellegrini, zaradili ste sa do húfu európskych extrémistov. Odíďte zo slovenskej politiky a choďte do tej ruskej. Tam patríte.


Facebook: Eduard Heger - predseda vlády SRDarovaním systému protivzdušnej obrany S-300 pomáha Slovensko znížiť počet civilných obetí tragického konfliktu na Ukrajine. Na sociálnej sieti to napísala prezidentka Zuzana Čaputová s tým, že nejde o útočnú zbraň, ale o obranný systém, ktorý pomôže Ukrajincom chrániť sa pred raketami a strelami, ktoré zabíjajú civilné obyvateľstvo.


„A nejde ani o oslabenie našej obrany, keďže tri batérie nového systému protivzdušnej obrany Patriot už máme niekoľko týždňov na svojom území a ďalšia batéria Patriot k nám dorazí v najbližších dňoch. Aj bez S-300 bude teda naše nebo chránené,“ zdôraznila hlava štátu.Heger označil Putina za krutú bytosť, Ficovi a Pellegrinimu by zorganizoval cestu na UkrajinuŠtvorčlenná rodina zaplatí za jedlo a energie mesačne navyše zhruba 50 eur, vypočítala prezidentka ČaputováInvázia na Ukrajine už ukazuje svoje prvé negatívne dopady, analytik varuje pred výpadkami niektorých surovín z RuskaMatovič: S-300 chráni životy ľudí Ukrajiny, „skorumpovaný zmrd“ Fico a jeho „pelerína“ z toho robili vedu


Príspevok pre azylantov sa zvýši na trojnásobok životného minima, štát im na štart poskytne viac ako 650 eurNajčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie