• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Na Ukrajine odhalili obchodovanie s novorodencami, organizátori využívali zúfalé ženy

Na Ukrajine odhalili obchodovanie s novorodencami, organizátori využívali zúfalé ženy

Ak žena nesúhlasila s podmienkami, uchýlili sa k vyhrážkam a zastrašovaniu.

3.8.2023 (SITA.sk) - Na Ukrajine odhalili rozsiahlu schému prepravy novorodencov do zahraničia pod rúškom náhradného materstva. Ako referuje web Ukrajinská pravda, organizátormi schémy sú šéfovia lekárskych kliník, ktoré poskytujú služby v oblasti reprodukčnej medicíny v Kyjeve a Charkove. Ďalšími účastníkmi sú zamestnanci týchto kliník, manažéri, správcovia a právnik. Podľa vyšetrovania v zločineckej organizácii bolo dovedna 12 osôb, z toho dvaja spoluorganizátori a desať účastníkov.

Biznis za desiatky tisíc

Pod rúškom programu náhradného materstva predávali novorodencov cudzincom, ktorí nie sú manželskými pármi v zmysle ukrajinskej legislatívy a žijú v krajinách, kde je náhradné materstvo za peňažnú odmenu zakázané. Podozriví si na území Charkovskej oblasti vytypovali darkyne vajíčok a ženy, ktoré súhlasili s tým, že sa stanú náhradnými matkami pre cudzincov z dôvodu ich zraniteľného stavu alebo finančnej núdze.

Výška peňažnej odmeny, ktorú dostali účastníci schémy, bola od 50 do 70-tisíc eur za novonarodené dieťa. Z toho bol poplatok náhradným matkám asi 12-tisíc eur. Podľa dohôd po narodení dieťaťa dala náhradná matka súhlas na presťahovanie bábätka do zahraničia a súhlas s následným získaním občianstva inej krajiny.

Ak náhradná matka nesúhlasila s určitými podmienkami, účastníci schémy sa uchýlili k vyhrážkam a zastrašovaniu. Taktiež ženy dostávali za účasť na náhradnom materstve oveľa nižšiu odmenu, ako im členky zločineckej organizácie sľubovali.

Vykonali prehliadky a zaistili dokumenty

V rámci vyšetrovania boli zistené skutočnosti nezákonného prevozu ôsmich bábätiek do zahraničia a zabránenie pokusu o odvlečenie ďalšieho dieťaťa do zahraničia počas stanného práva. Muži zákona v rámci špeciálnej akcie vykonali viac ako 40 prehliadok v adresách bydliska, kanceláriách a ambulanciách podozrivých.

Zaistená bola zdravotná dokumentácia, kópie pasov občanov Ukrajiny a cudzích krajín, splnomocnenia na zastupovanie záujmov, ďalšie dokumenty, hotovosť, notebooky, mobilné telefóny, návrhy záznamov a pamäťové médiá. V súčasnosti trvá systematizácia a analýza zhabanej dokumentácie. Preverujú taktiež informácie o asi 40 prípadoch nelegálneho presunu novonarodených detí z Ukrajiny do zahraničia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie