• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Na súd s obžalovaným pre úkladnú vraždu prišla matka obete, po psychickom zrútení si ju vzali zdravotníci

Na súd s obžalovaným pre úkladnú vraždu prišla matka obete, po psychickom zrútení si ju vzali zdravotníci

Podľa Mariana V. nebol on ten, kto z ich vzťahu bral, ale naopak, on do neho viac dával.

30.11.2023 (SITA.sk) - Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) na pracovisku v Banskej Bystrici pokračuje vo štvrtok hlavné pojednávanie s Marianom V. obžalovaným pre úkladnú vraždu, ktorú mal spáchať úmyselným čelným nárazom autom do auta expartnerky Iriny.

Vypovedať prišla matka obete, ktorá sa však po príchode obžalovaného na súd psychicky zrútila a špeciálny prokurátor Daniel Lipšic navrhol z dôvodu jej veľkého emočného vypätia čítať jej výpoveď z prípravného konania.

Matka k obžalovanému nemá vzťah

Obžalovaný býval s mojou dcérou 12 rokov, neboli zosobášení. Ja nemám k nemu žiaden vzťah,“ uviedla ešte pred čítaním jej výpovede a odchodom zo súdnej siene.

Vo výpovedi matka Iriny popisuje, ako jej dcéra s Marianom V. žili, ako ich podporovala a popísala aj vzťahy s dcérami obžalovaného a synom Iriny. Objasňuje tiež starosti s domom, ktorý bol predmetom sporu medzi jej dcérou a obžalovaným. Podrobne svedkyňa popísala aj deň, keď sa stala havária, o komunikácii s dcérou predtým, ako zahynula.

Nie je pravda, že sme 12 rokov spolu bývali, ja som u nej nikdy nemal osobné veci, ale v rodičovskom dome a mal som tiež v Banskej Bystrici prenajatý byt,“ uviedol k výpovedi obžalovaný s tým, že oni sa spolu s Irinou stále schádzali a rozchádzali.

Pre svedkyňu prišla zdravotnícka pomoc

Podľa Mariana V. nebol on ten, kto z ich vzťahu bral, ale naopak, on do neho viac dával. Sudca na niekoľko minút prerušil pojednávanie, keď pre svedkyňu prišla rýchla zdravotnícka pomoc. Podľa špeciálneho prokurátora by vo štvrtok mohol byť vynesený aj rozsudok.

Z obzvlášť závažného zločinu vraždy obžaloval špeciálny prokurátor Mariana V., ktorý v júli 2022 v okrese Revúca na aute BMW úmyselne čelne narazil do auta Seat Toledo, v ktorom na následky nehody zomrela jeho bývalá partnerka Irina.


Hlavné pojednávanie v tejto kauze vo štvrtok začalo pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) na pracovisku v Banskej Bystrici. Obžalovaný, ktorý chodí s dvomi barlami, vyhlásil, že je nevinný a vypovedať odmietol. Poškodení požadujú náhradu škody z titulu nemajetkovej ujmy niekoľko stotisíc eur.

Z miesta nemohol utiecť

Marián V., ktorý bol v minulosti odsúdený za podvod, pri rozhodovaní o jeho vzatí do väzby v decembri 2022 argumentoval, že vyšetrovateľ skutok nesprávne kvalifikoval, keďže rýchlosť jeho auta bola nižšia ako rýchlosť auta poškodenej.

Zároveň skonštatoval, že nie je možné, aby utiekol, keďže pre svoj zdravotný stav po nehode potrebuje neustálu lekársku starostlivosť a presúvať sa môže len špeciálnym vozidlom. Prvostupňový aj odvolací súd sa s tým stotožnili a ponechali ho na slobode.


Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic žiadal pre Mariána V. väzbu pre obavu z možného úteku, keďže mu v prípade uznania viny hrozí trest v rozmedzí 25 rokov väzenia až doživotie.

Na čelnú zrážku sa pripravoval

Dôkazná situácia v danej trestnej veci je mimoriadne silná,“ zdôraznil v decembri minulého roku. Okrem svedkov a znaleckých posudkom majú v tomto prípade podľa Lipšica vyšetrovacie orgány k dispozícii aj kamerové záznamy. Tie potvrdzujú, že sa obžalovaný opakovane na rovnom úseku cesty otáčal.

To znamená, že sa pripravoval práve na čelnú zrážku,“ uviedol špeciálny prokurátor. Z doposiaľ zdokumentovaných dôkazov podľa neho vyplýva, že obžalovaný mal vopred uváženú pohnútku, že sa na skutok pripravoval a dokonca sa s bratom poškodenej lúčil.


Navyše si tiež zisťoval, či bude poškodená v aute sama. Advokát obžalovaného však vtedy uviedol, že Marián V. trvá na tom, že išlo o nehodu a to, že obeťou bola jeho bývalá partnerka, je náhoda.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie