• Dnes je: Piatok 22. septembra 2023 meniny má Móric

Na stretnutí v Ramsteine sa bude diskutovať aj o systémoch Patriot v Poľsku a na Slovensku. Aké sú s nimi ďalšie plány?

Na stretnutí v Ramsteine sa bude diskutovať aj o systémoch Patriot v Poľsku a na Slovensku. Aké sú s nimi ďalšie plány?

V piatok sa v Ramsteine koná stretnutie spojencov z Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny.

21.4.2023 (SITA.sk) - Na piatkovom stretnutí spojencov z Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny v Ramsteine budú okrem iného diskutovať aj o nasadení systémov protivzdušnej obrany Patriot v Poľsku a na Slovensku. Oznámilo to nemecké ministerstvo obrany, informuje spravodajský portál CNN.

Plány o rozmiestnení Patriotov

Nemecká mediálna skupina Funke-Media Group v piatok informovala, že Berlín plánuje do konca roka ukončiť nasadenie systémov v oboch krajinách. Citovala pritom hovorcu ministerstva obrany, ktorý uviedol, že krajiny už o týchto plánoch informovali.

„Vyhlásenia o plánoch rozmiestnenia našich Patriotov v Poľsku a na Slovensku sa týkali pôvodných plánov,“ uviedol neskôr vo vyhlásení nemecký minister obrany Boris Pistorius a dodal, že rozhodnutia prijali „v úzkej koordinácii so SACEUR (vrchným veliteľom spojeneckých síl NATO v Európe) a vždy si vyžadujú samostatné politické rozhodnutie“.

Systémy Patriot v Poľsku a na Slovensku

Systém Patriot, ktorý je vysoko účinný pri zachytávaní balistických a riadených striel, je vo všeobecnosti považovaný za jeden z najmodernejších a najúčinnejších systémov protivzdušnej obrany. Nemecko vlani ponúklo Poľsku rozmiestnenie troch svojich systémov Patriot po tom, ako tam v novembri v dôsledku zblúdenej strely zahynuli dvaja ľudia.

Na Slovensko začali partnerské krajiny NATO dodávať systémy Patriot na jar minulého roka, krátko po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu, aby pomohli posilniť obranu východného krídla aliancie.

Začiatkom tohto týždňa Nemecko potvrdilo, že dodalo systém Patriot na Ukrajinu s cieľom podporiť krajinu v jej ofenzíve proti ruskej agresii.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 22. september 2023

horoskopy na dnes piatok 22 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 22. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Povinností bude priveľa, bez pomoci ich nezvládnete. Stretnete spriaznenú dušu, o ktorej ste ani netušili. Myslite na svoje fyzické aj duševné zdravie.

Býk 21.4. - 21.5.

Budete stáť pred dôležitým rozhodnutím, musíte reagovať pružne a rýchlo. Inak pustíte šancu pomedzi prsty. Vo finančných záležitostiach radšej pribrzdite.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pokúste sa nezaťahovať osobné spory do pracovných záležitostí. Vlastnou nerozvážnosťou môžete naštrbiť svoju doteraz bezchybnú profesionálnu povesť.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše návrhy budú prijímať s takým nadšením, s akým ste ani nerátali. Pokúste sa ponuku ešte rozšíriť. Nemyslite však len na to, ako ľahko prísť k zisku.Všetky Horoskopy pre Piatok 22. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie