• Dnes je: Utorok 17. júla 2018 meniny má Bohuslav

Na smrť Goolaertsa reagoval aj Sagan a usporiadateľ pretekov Paríž-Roubaix

Na smrť Goolaertsa reagoval aj Sagan a usporiadateľ pretekov Paríž-Roubaix

Iba 23-ročný Belgičan Michael Goolaerts v nedeľu večer zomrel v nemocnici v Lille, počas pretekov mal zástavu srdca LILLE 9.

LILLE 9. apríla (WebNoviny.sk) - Belgický cyklista Michael Goolaerts z tímu Verandas Willems Crelan v nedeľu večer o 22.40 h prehral boj o život v nemocnici v Lille, kam ho transportovali helikoptérou po zástave srdca na 116. ročníku klasických jednodňových pretekov Paríž-Roubaix. Iba 23-ročného Belgičana dopravili do nemocnice v "život ohrozujúcom stave".

Incident na trati 148 km pred cieľom 257 km pretekov nezachytili televízne kamery. Neskôr ukázali obrázky Goolaertsa nehybne ležiaceho pri ceste. Spadol bez cudzieho zavinenia, zrejmou príčinou bola zástava srdca. Bezodkladne sa ho ujali zdravotníci a urobili všetko potrebné. Žiaľ, jeho život nezachránili.

Peter Sagan sa pridal ku kondolujúcim

"S nepredstaviteľným smútkom musíme informovať o smrti nášho jazdca a priateľa Michaela Goolaertsa," uvádza sa v tlačovej správe zoskupenia Verandas Willems Crelan, podľa ktorej Goolaerts "odišiel z tohto sveta v prítomnosti rodiny a milovaných, ktorým tím venuje svoje myšlienky".


Víťazom na "Pekle severu", ako je Paríž-Roubaix pre svoju extrémnu náročnosť často nazývané, sa po skvelom úniku v záverečných 50 km stal slovenský reprezentant Peter Sagan. Spolu s tímom Bora-Hansgrohe sa pridali k smútiacim a kondolujúcim prostredníctvom reakcie na twitteri Petra Sagana. "Všetky naše myšlienky aj modlitby patria Michaelovi Goolaertsovi. Aká smutná správa..."

Radosť z pretekov ide do úzadia

Reagoval aj šéf usporiadateľov na Paríž-Roubaix Christian Prudhomme. "Máme za sebou den silných športových emócií, ale ak sa stane niečo také smutné, radosť z pretekov ide do úzadia. Naše myšlienky sú s Michaelovou rodinou," napísal v tlacovej správe Prudhomme.


Goolaerts bol druhý rok členom prokontinentálneho tímu Verandas Willems-Crelan, predtým bol s tým istým tímom aj na nižšej - kontinentálnej úrovni (2013, 2014). Za sebou má plnú porciu klasík v tejto cyklistickej jari. Pripísal si dvadsiate miesta na pretekoch Driedaagse De Panne a Kuurne-Brussel-Kuurne. Na menšej klasike Dwars door West-Vlaanderen skončil dokonca v najlepšej desiatke na deviatej priečke.

Video: Michael Goolaerts mal na pretekoch Paríž-Roubaix zástavu srdca

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie