• Dnes je: Štvrtok 28. októbra 2021 meniny má Dobromila, Kevin

Na Slovensku stále platí predĺžená platnosť STK, pozor si však dajte pri ceste do zahraničia

Na Slovensku stále platí predĺžená platnosť STK, pozor si však dajte pri ceste do zahraničia

Predĺženie platnosti technickej a emisnej kontroly o tri mesiace platí až do skončenia mimoriadnej situácie.

Na Slovensku ešte stále platí predĺženie platnosti technickej a emisnej kontroly na autách o tri mesiace od vyhlásenia mimoriadnej situácie pre pandémiu koronavírusu.

Informovalo o tom v piatok 14. mája prostredníctvom sociálnych sietí ministerstvo dopravy a výstavby.

Toto predĺženie však podľa rezortu dopravy platí iba na území Slovenska, a to až do skončenia mimoriadnej situácie. Ako zdôrazňuje ministerstvo, pri ceste do zahraničia treba mať technickú a emisnú kontrolu platnú.

Nariadenie OMNIBUS II

Ministerstvo dopravy a výstavby pripomína vodičom, že v súvislosti so situáciou v iných krajinách je dobré vedieť o nariadení OMNIBUS II.

Keďže stanice emisnej a technickej kontroly v Slovenskej republike prevádzkujú svoju činnosť a zaviedli sme trojmesačné predĺženie platnosti technickej a emisnej kontroly, u nás sa nariadením OMNIBUS II neriadime.

Členské štáty môžu mať vlastné opatrenia

S cieľom predĺžiť lehoty stanovené v práve EÚ na obnovenie a predĺženie platnosti niektorých osvedčení, licencií, preukazov a povolení či na odloženie niektorých kontrol v reakcii na mimoriadne okolnosti spôsobené ochorením COVID-19 prijali Európsky parlament a Rada Európskej únie nariadenie 16. februára 2021, ktorým sa stanovujú osobitné a dočasné opatrenia vzhľadom na pretrvávanie krízy.


Nariadenie sa uplatňuje od 6. marca 2021. Niektoré členské štáty sa však rozhodli neuplatňovať niektoré ustanovenia nariadenia EÚ.


Počasie