• Dnes je: Utorok 26. januára 2021 meniny má Tamara

Na Slovensku sa uskutočnia ďalšie tri kolá testovania na COVID-19, použijú na ne osem miliónov antigénových testov

Na Slovensku sa uskutočnia ďalšie tri kolá testovania na COVID-19, použijú na ne osem miliónov antigénových testov

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) po rokovaní ústredného krízového štábu oznámil, že celé Slovensko čaká do Vianoc ešte ďalšie kolo celoplošného testovania.

Slovensko čakajú ďalšie tri kolá testovania na ochorenie COVID-19. Uviedol to premiér Igor Matovič (OĽaNO), ktorý na brífingu informoval o výsledkoch rokovania Ústredného krízového štábu.

Testovanie štáb schválil, použije sa naň osem miliónov antigénových testov.

„Určite tento víkend nestíhame. Reálne to vieme organizačne urobiť od 6. decembra, to sú vlastne tri víkendy do Vianoc, aby sme už na Vianoce ľudí nerušili a mohli sme mať ako tak normálne Vianoce,“ povedal Matovič s tým, že konkrétnejšie informácie povedia v najbližších dňoch.

Priebeh testovania sa bude musieť podľa predsedu vlády modifikovať vzhľadom na zmeny klimatických podmienok. Prvé kolo by malo byť celoplošné, „aby sme zistili situáciu v jednotlivých okresoch“. Potom bude testovanie v problematických obciach a mestách.


Ako Matovič naznačil, prvé kolo by malo byť cez mikulášsky víkend a do Vianoc by sa mali stihnúť ešte ďalšie dve za spomínaných podmienok.


Podrobnosti by mali byť známe zrejme v stredu. Dovtedy majú prísť jednotlivé zložky podieľajúce sa na tomto projekte s detailným plánom.


Žiaci druhého stupňa základných škôl a stredoškoláci sa zatiaľ do škôl nevrátia. Premiér zároveň povedal, že s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom (SaS) skúsia prísť v najbližších dňoch s návrhom, aby sa žiaci mohli do škôl vrátiť čo najskôr, a to na posledné dva týždne. Podrobnosti zatiaľ nespresnil.


Podľa premiéra pripadá do úvahy akékoľvek uvoľňovanie až potom, keď bude pandémia pod kontrolou. To znamená, že denný kĺzavý priemer nakazených nemôže byť vyšší ako 750 osôb a v nemocniciach nemôže byť viac ako 2000 pacientov s COVID-19.


Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus (SaS) vo svojom profile na sociálnej sieti informoval, že Írsko sa stáva menej rizikovou krajinou. „Bohužiaľ opačný trend zaznamenalo Grécko, ktoré sa, naopak, preraďuje medzi rizikové krajiny,“ doplnil Klus.

Sulík ide opäť proti Matovičovi, strana SaS nepodporí ďalšie celoplošné testovanie

Vláda neplánuje zaviesť zákaz cestovania počas Vianoc, tvrdí Matovič

Chýbajúce antigénové testy a falošní zdravotníci. Vojaci prezradili pikošky zo zákulisia testovania (video)

Má ďalšie celoplošné testovanie zmysel? Biochemik Čekan ponúka nové riešenie

Celoplošné testovanie je zbytočné mrhanie zdrojmi. Narušilo výpovednosť PCR testov, hovorí epidemiologička

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie