• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Na Slovensko prišlo od začiatku roka takmer 9-tisíc migrantov, ich cieľom sú však iné krajiny

Na Slovensko prišlo od začiatku roka takmer 9-tisíc migrantov, ich cieľom sú však iné krajiny

Polícia tvrdí, že už prijala viacero opatrení.

16.6.2023 (SITA.sk) - Viac ako 8 600 nelegálnych migrantov prišlo od začiatku roka na Slovensko cez našu južnú hranicu s Maďarskom. Polícia prízvukuje, že prijala viacero opatrení a navýšila počty policajtov, ktorí 24 hodín denne a sedem dní v týždni v teréne monitorujú situáciu.

„Naďalej platí, že sme nezaznamenali žiadne protiprávne konanie spáchané cudzincami, ktorí nelegálne prekročili hranice Slovenskej republiky,“ informovala v piatok hovorkyňa Policajného zboru SR Denisa Bárdyová.

Posilnené policajné hliadky

Spoločné hliadky s maďarskými policajtmi sú aj na území Maďarska na hraničných priechodoch v Šahách, Štúrove a na všetkých mostoch v Komárne. Každé prihraničné okresné riaditeľstvo polície v Nitrianskom kraji je posilnené o policajtov z Prešovského, Košického a Žilinského kraja, pomáhajú tiež príslušníci Pohotovostnej motorizovanej jednotky z krajského riaditeľstva polície v Nitre.

Na verejný poriadok a bezpečnosť občanov dohliadajú aj policajti na koňoch z Odboru služobnej kynológie a hipológie z Bratislavy. Od začiatku tohto roka do polovice júna vyšetrovatelia Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície obvinili 94 osôb zo spáchania trestného činu prevádzačstva.

„Všetky osoby, ktoré nelegálne prekročili hranice, preverujeme vo vnútroštátnych a európskych informačných systémoch. Okrem nich využívame aj ďalšie mechanizmy, vďaka ktorým vieme spoľahlivo zistiť krajinu ich pôvodu,“ dodala Bárdyová..

Cieľom je západ

Až 92 percent zachytených nelegálnych migrantov tvoria štátni príslušníci Sýrie, ktorí sú v zmysle platnej európskej legislatívy nevyhostiteľní, pretože v ich domovskej krajine sú vojnové konflikty a nie je možné ich tam navrátiť. Okrem Sýrčanov sa najčastejšie pokúšajú nelegálne prekročiť naše štátne hranice na trase zo západného Balkánu štátni príslušníci Turecka a Afganistanu.

Ich trasa smeruje cez Maďarsko, zväčša z územia Srbska, v menšej miere z územia Rumunska, cez Slovensko do cieľových krajín, ktorými sú hlavne Nemecko, Rakúsko a Holandsko. Cudzinci u nás nežiadajú o azyl, odmietajú zostať na území Slovenska a snažia sa dostať do krajín Západnej Európy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie