• Dnes je: Piatok 29. septembra 2023 meniny má Michal, Michaela

Na prípravu a priebeh predčasných parlamentných volieb na Slovnesku dohliadne misia OBSE

Na prípravu a priebeh predčasných parlamentných volieb na Slovnesku dohliadne misia OBSE

Sústrediť sa bude na implementáciu volebnej legislatívy a tiež na vyváženosť a nezávislosť mediálneho prostredia.

19.9.2023 (SITA.sk) - Sedemčlenná volebná hodnotiaca misia Úradu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) pre demokratické inštitúcie a ľudské práva (ODIHR) bude posudzovať prípravu a priebeh parlamentných volieb v SR z pohľadu dodržiavania medzinárodných záväzkov a pravidiel právneho štátu.

Sústrediť sa budú na implementáciu volebnej legislatívy a tiež na vyváženosť a nezávislosť mediálneho prostredia.

Informoval o tom rezort diplomacie, ktorý v pondelok na čele so štátnym tajomníkom ministerstva zahraničných vecí Petrom Mišíkom prijal vedúcu volebnej hodnotiacej misie OBSE Ingibjörg Sólrún Gísladóttir a jej zástupkyňu Tatianu Hilsher-Bogussevich na úvod pôsobenia misie na Slovensku.

Ako rezort diplomacie doplnil, misia OBSE po voľbách vypracuje a zverejní hodnotiacu správu s Misia po voľbách vypracuje a zverejní hodnotiacu správu, súčasťou ktorej budú prípadné odporúčania ODIHR na odstránenie prípadných nedostatkov.

„Ako bývalý stály predstaviteľ SR pri OBSE vysoko oceňujem dlhoročnú expertízu Úradu OBSE pre demokratické inštitúcie a ľudské práva v oblasti pozorovania volieb. Výkon tejto činnosti potrebnej na upevňovanie demokratického charakteru spoločnosti bude SR naďalej podporovať," uviedol Mišík a uzavrel, že Slovensko bude s úradom na implementácii odporúčaní na skvalitnenie volebného procesu aktívne spolupracovať.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie