• Dnes je: Štvrtok 21. októbra 2021 meniny má Uršuľa

Na okraji Rače vznikne záchytné parkovisko, cieľom je značné odľahčenie dopravy

Na okraji Rače vznikne záchytné parkovisko, cieľom je značné odľahčenie dopravy

Parkovisko budú môcť vo večerných hodinách využívať aj obyvatelia Komisárok.

V bratislavskej Rači pri Komisárkach pribudne záchytné parkovisko, ktoré má výrazne odľahčiť dopravu. „Na mieste už nevyužívaného prekladiska pri čerpacej stanici Slovnaft na okraji Rače vznikne záchytné parkovisko pre 160 áut. Keby sa zoradili za seba, vytvorili by kolónu dlhú viac ako kilometer,“ informuje na sociálnej sieti mestská časť Rača.

Uľahčenie prejazdu na druhú stranu

Vďaka projektu Park & Ride tak príde k značnému odľahčeniu dopravy od Púchovskej ulice až po železničnú stanicu Vinohrady.

Určitou nevýhodou umiestnenia parkoviska je, že sa pre motoristov prichádzajúcich v smere od Pezinka nachádza na ľavej strane. „Preto bolo potrebné nájsť dopravné riešenie, ako im čo najviac uľahčiť prejazd na druhú stranu štvorprúdovej cesty,“ vysvetlila mestská časť. Ako informoval Pavol Krajčík z referátu implementácie parkovacej politiky hlavného mesta, vodičom bude umožnené otočiť sa o 180 stupňov na najbližšej svetelnej križovatke, ktorá sa nachádza asi 750 metrov od záchytného parkoviska. „Signalizácia na nej bude preprogramovaná, aby prechod do protismeru bol čo najplynulejší a bezpečný,“ konštatuje Rača.

Parkovisko aj pre obyvateľov Komisárok

Zároveň bude nutné riešiť aj bezpečnosť priechodu chodcov od parkoviska k zastávke električiek. „Za týmto účelom bude priechod výrazne označený alebo osadený svetelnou signalizáciou. Taktiež bude znížená maximálna povolená rýchlosť pre autá, teda 50-tka bude začínať výrazne skôr pred vstupom do Rače, ako je tomu dnes,“ vysvetlila mestská časť.

Parkovisko budú môcť vo večerných hodinách využívať aj obyvatelia Komisárok. Úprava a čistenie dotknutej časti parcely a jej príprava pre stavebné konanie a následnú realizáciu začne už v polovici júla.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie