• Dnes je: Utorok 21. septembra 2021 meniny má Matúš

Na OH v Tokiu sa predstavia mužský deblový pár aj singlista Gombos, slovenské tenistky si zrejme nezahrajú

Na OH v Tokiu sa predstavia mužský deblový pár aj singlista Gombos, slovenské tenistky si zrejme nezahrajú

Na olympijských hrách v Japonsku sa predstavia pravdepodobne len traja muži Slovenskej republiky.

21.6.2021 (Webnoviny.sk) - Okrem mužského deblového páru s Filipom Poláškom a hráčom podľa jeho výberu do 300. miesta v rebríčku ATP, ktorým by mal byť Lukáš Klein, bude mať Slovensko zastúpenie na olympijských hrách v japonskom Tokiu aj vo dvojhre mužov.

O čo najlepší výsledok pod piatimi kruhmi bude bojovať slovenská singlová jednotka Norbert Gombos.

Gombos bude mať premiéru

Gombosovi k určujúcemu dátumu 14. júnu 2021 patrila v rebríčku ATP 89. pozícia, v redukovanom poradí a po odhlásení hráčov na zisk olympijskej miestenky bola potrebná 85. priečka.

Avšak k dispozícii boli ešte miestenky pre jednotlivé kontinenty - pre každý jedna. A práve tam bol pre Európu ako prvý v poradí Norbert Gombos. Tridsaťročný rodák z Galanty na OH doteraz ešte neštartoval.

Bez ženského zastúpenia

Zdá sa, že medzi ženami vo dvojhre Slovensko nebude mať pod piatimi kruhmi zastúpenie, keďže poslednou kvalifikovanou Európankou je Srbka Nina Stojanovičová z 85. miesta v rebríčku WTA, pričom najlepšou Slovenkou k 14. 6. bola Anna Karolína Schmiedlová až na 124. priečke.


Ani po prípadnom odhlásení niektorých hráčok sa pravdepodobne nič nezmení na skutočnosti, že slovenské tenistky si v Tokiu nezahrajú.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie