• Dnes je: Nedeľa 25. júla 2021 meniny má Jakub

Na očkovanie sa môžu registrovať všetci pedagogickí zamestnanci škôl

Na očkovanie sa môžu registrovať všetci pedagogickí zamestnanci škôl

Akonáhle spustíme možnosť registrácie zamestnancov nad 56 rokov, budeme o tom hneď informovať.

Ministerstvo školstva dnes na základe záujmu umožnilo registráciu na očkovanie všetkým pedagogickým zamestnancom škôl.

Očkovať sa budú môcť prioritne v prvej fáze nielen učitelia materských škôl a prvého stupňa základných škôl (ZŠ), ale všetci pedagogickí zamestnanci vrátane II. stupňa ZŠ, stredných škôl a školských zariadení. V tlačovej správe o tom informoval odbor komunikácie rezortu školstva.

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) podotkol, že do kategórie pedagogický zamestnanec spadajú aj vychovávatelia, pedagogickí asistenti učiteľa, špeciálni pedagógovia a pedagogickí zamestnanci internátov na školách.

Záujem náhradníkov

Na základe vysokého záujmu náhradníkov rezort školstva rozšíril možnosť priameho prihlásenia sa na očkovanie pre všetkých pedagogických zamestnancov materských, špeciálnych, základných, stredných škôl a internátov vo veku do 55 rokov (vrátane).

Prostredníctvom formulára zverejneného na tejto stránke sa môžu prihlásiť pedagogickí zamestnanci materskej školy a špeciálnej materskej školy, pedagogickí zamestnanci ZŠ a špeciálnej ZŠ (vrátane ŠKD), pedagogickí zamestnanci strednej školy pre žiakov so zdravotným znevýhodnením, praktickej škole alebo odbornom učilišti a ich školských zariadení, pedagogickí zamestnanci strednej školy a jej školského zariadenia a zamestnanci špeciálneho výchovného zariadenia (reedukačné centrá, diagnostické centrá a liečebno-výchovné sanatóriá).

Voľné termíny

Na 21. až 26. februára sú ešte voľné termíny v očkovacích centrách Banská Bystrica, Bardejov, Bojnice, Bratislava, Dunajská Streda, Galanta, Humenné, Komárno, Košice, Levice, Liptovský Mikuláš, Michalovce, Myjava, Považská Bystrica, Prešov, Rimavská sobota, Rožňava, Snina, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trnava, Trstená, Vranov nad Topľou a Žiar nad Hronom.


V tejto chvíli nie sú k dispozícii ďalšie termíny na očkovanie pedagogických zamestnancov nad 56 rokov.

„Akonáhle spustíme možnosť registrácie zamestnancov nad 56 rokov, budeme o tom hneď informovať. Našou prioritou je dať možnosť sa zaočkovať všetkým zamestnancom škôl a školských zariadení v čo najkratšej dobe. V tejto chvíli už v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR intenzívne robíme na tom, aby sa zoznam oprávnených osôb rozšíril aj na ďalších pedagogických, odborných a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení,“ uviedol Gröhling.


Kedy sa Slovensko zotaví z pandémie? Podľa futurológa Klinca jeden zo scenárov je, že nikdy


Šeliga: Nie je pravda, že sa strana Za ľudí odmieta baviť o vakcíne Sputnik V

Ambulantní lekári vyzývajú Krajčího ministerstvo, aby okamžite zabezpečilo lieky na COVID-19

Izrael je dôkazom, že očkovanie proti COVID-19 funguje. Český odborník ale varuje pred nedostatkom vakcín

Zriedkavé a záhadné následky ochorenia COVID-19. Najprv sa vyvinuli u detí, teraz postihujú už aj dospelých


To dve pobláznené ženy dirigujú chod celej tejto vlády a krajiny? Pýta sa šéf smerákov Fico (video)

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie