• Dnes je: Piatok 29. septembra 2023 meniny má Michal, Michaela

Na nelegálny reexport liekov zo Slovensko za milióny eur sa pozrie aj Žilinka

Na nelegálny reexport liekov zo Slovensko za milióny eur sa pozrie aj Žilinka

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) potvrdil v piatok 2. júna nelegálny reexport liekov zo Slovenska v hodnote viac ako štyri milióny eur.

Vo veci podozrenia z nelegálneho reexportu liekov zo Slovenska do zahraničia v hodnote viac ako štyri milióny eur bude konať prokuratúra.

Ako informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Zuzana Drobová, lieky mali byť údajne vyvezené v čase ich obmedzenej dostupnosti, čo prispelo k ich nedostatku na Slovensku. „Vzhľadom na závažnosť zistení Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv bude konať príslušná krajská prokuratúra pod dohľadom Generálnej prokuratúry SR,“ uviedla Drobová.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) potvrdil v piatok 2. júna nelegálny reexport liekov zo Slovenska v hodnote viac ako štyri milióny eur. Vývoz prebiehal v čase obmedzenej dostupnosti liekov v 17 lekárňach v Bratislavskom, Nitrianskom, Banskobystrickom, Prešovskom a Košickom kraji. Podľa ŠÚKL išlo prevažne o cytostatiká, imunosupresíva a imunoglobulíny.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie