• Dnes je: Streda 24. júla 2024 meniny má Vladimír

Na nelegálny reexport liekov zo Slovensko za milióny eur sa pozrie aj Žilinka

Na nelegálny reexport liekov zo Slovensko za milióny eur sa pozrie aj Žilinka

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) potvrdil v piatok 2. júna nelegálny reexport liekov zo Slovenska v hodnote viac ako štyri milióny eur.

Vo veci podozrenia z nelegálneho reexportu liekov zo Slovenska do zahraničia v hodnote viac ako štyri milióny eur bude konať prokuratúra.

Ako informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Zuzana Drobová, lieky mali byť údajne vyvezené v čase ich obmedzenej dostupnosti, čo prispelo k ich nedostatku na Slovensku. „Vzhľadom na závažnosť zistení Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv bude konať príslušná krajská prokuratúra pod dohľadom Generálnej prokuratúry SR,“ uviedla Drobová.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) potvrdil v piatok 2. júna nelegálny reexport liekov zo Slovenska v hodnote viac ako štyri milióny eur. Vývoz prebiehal v čase obmedzenej dostupnosti liekov v 17 lekárňach v Bratislavskom, Nitrianskom, Banskobystrickom, Prešovskom a Košickom kraji. Podľa ŠÚKL išlo prevažne o cytostatiká, imunosupresíva a imunoglobulíny.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Modrý turistický chodník „Baránok - Alpinka" je dočasne uzatvorený, dôvodom sú práce na sanácii zosuvu cesty

modry turisticky chodnik baranok alpinka je docasne uzatvoreny dovodom su prace na sanacii zosuvu cesty

Modrý turistický chodník „Baránok – Alpinka“ je dočasne uzavretý. Dôvodom sú práce na sanácii zosuvu cesty na pravej strane, v smere od mosta cez Čermeľský potok. Predmetný turistický chodník sa nachádza priamo pod poškodenou cestou.

Uzávera by mala trvať štyri mesiace

„Požiadavka na uzavretie chodníka prišla od zhotoviteľa prác,“ informuje mesto Košice na sociálnej sieti. Samospráva doplnila, že oznamy o uzávere sú umiestnené na oboch koncoch trasy.

„Žiadame verejnosť, aby dodržiavala tieto upozornenia a v žiadnom prípade nevstupovala na chodník,“ apeluje mesto na verejnosť. Predpokladá sa, že uzávera chodníka by mala trvať štyri mesiace.

„Akonáhle dôvody na uzatvorenie chodníka zo strany zhotoviteľa pominú, opätovne sa otvorí a bude plne slúžiť návštevníkom lesoparku,“ dodalo mesto Košice.

Obmedzenia platia aj naďalej

Oprava poškodenej cesty na Bankov začala prípravnými prácami a sanáciou zosuvu. Stavebné práce budú stáť necelých 640-tisíc eur a vykonajú ich počas najbližších štyroch mesiacov. Zhotoviteľom je spoločnosť Colas Slovakia, práce by mali byť ukončené v polovici tohtoročného novembra.

„Na časti cesty na Bankov je pre odtrhnutie a zosunutie krajnice v dĺžke 80 metrov vyhlásená od februára tohto roka mimoriadna situácia. Z tohto dôvodu tam už bol vykonaný orientačný geologický prieskum, ktorého súčasťou boli aj prieskumné vrty,“ pripomenula samospráva. Taktiež pripomenula i to, že dopravné obmedzenia ostávajú v platnosti aj počas sanačných prác.


Počasie