• Dnes je: Štvrtok 09. decembra 2021 meniny má Izabela

Na najvyššom súde sa znížil vlani počet sudcov, jeden mal dočasne pozastavený výkon funkcie

Na najvyššom súde sa znížil vlani počet sudcov, jeden mal dočasne pozastavený výkon funkcie

Okrem sudcov najvyššieho súdu pôsobili na NS SR aj sudcovia dočasne pridelení z krajských súdov.

16.5.2021 (Webnoviny.sk) - K 31. decembru 2020 pôsobilo na Najvyššom súde SR (NS SR) 61 sudcov, z toho jeden mal dočasne pozastavený výkon funkcie. Uvádza sa to v návrhu záverečného účtu NS SR za rok 2020, ktorý v stredu vzala vláda na vedomie.

Uskutočnili sa tri výberové konania

Zároveň dokument uvádza, že v priebehu minulého roku sa počet sudcov na najvyššom súde znížil o 22. Z tohto počtu traja sudcovia požiadali o prerušenie výkonu funkcie, deväť sudcov sa vzdalo svojej funkcie a 10 sudcov odvolala prezidentka SR.

Podľa materiálu sa v roku 2020 uskutočnili tri výberové konania na obsadenie voľných miest sudcov NS SR, na základe ktorých boli na najvyšší súd preložení štyria úspešní uchádzači.

Vybavili tisíce vecí

„Okrem sudcov najvyššieho súdu pôsobili na NS SR aj sudcovia dočasne pridelení z krajských súdov, ktorých počet ku koncu roka predstavoval päť sudcov," uvádza sa v dokumente.

V materiáli sa tiež uvádza, že v minulom roku prišlo na NS SR spolu 8061 podaní a ďalších 4084 súd už evidoval z predošlého obdobia. Vybaviť sa v roku 2020 podarilo 7640 vecí a 4505 ostalo nevybavených.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie