• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Na košickom letisku postupne pribúdajú charterové lety, novinkou sezóny je aj chorvátsky ostrov Brač

Na košickom letisku postupne pribúdajú charterové lety, novinkou sezóny je aj chorvátsky ostrov Brač

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice Thomas Dworschak uviedol, že na celú letnú sezónu je plánovaných viac ako šesťsto charterových letov.

Po začiatku letnej sezóny na letisku v Košiciach postupne pribúdajú charterové lety do dovolenkových prímorských destinácií.

Turisti môžu z metropoly východného Slovenska letieť za oddychom do desiatich letovísk v ôsmich krajinách prevažne v Stredomorí.

Vyše šesťsto charterových letov

Ako letisková spoločnosť vo štvrtok informovala, v ponuke zájazdov cestovných kancelárií sú turecká Antalya, bulharský Burgas, grécky Heraklion a Rodos, chorvátsky ostrov Brač, ako aj egyptská Hurghada a Marsa Matruh, tuniský Monastir, cyperská Larnaca a talianska Lamezia Terme.


Novinkami sú Brač a Marsa Matruh, kam sa z Košíc doposiaľ nelietalo. Letnú dovolenkovú sezónu na letisku odštartovali prvým letom do Hurghady začiatkom mája.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice Thomas Dworschak uviedol, že na celú letnú sezónu je plánovaných viac ako šesťsto charterových letov.


„Predstavuje to medziročný nárast o 19 %. V porovnaní s predcovidovým rokom 2019 je plánovaný počet letov nižší len o 4 %,“ priblížil s tým, že očakávajú veľmi intenzívnu sezónu.

Na sezónu sú pripravení

„Na silnú sezónu sme sa dôkladne pripravili. Posilnili sme personálne kapacity na viacerých oddeleniach, vrátane vybavenia cestujúcich, bezpečnostnej kontroly, či tímu nakladačov,“ poznamenal člen predstavenstva letiska a zástupca výkonného riaditeľa pre prevádzku Štefan Fedák.


Cestujúcim odporúča skontrolovať si platnosť svojich osobných dokladov a prichádzať na letisko s dostatočným predstihom, ideálne dve hodiny pred plánovaným časom odletu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie