• Dnes je: Utorok 30. novembra 2021 meniny má Ondrej, Andrej

Na ISS sa spustil dymový poplach, posádka cítila zápach spáleného plastu

Na ISS sa spustil dymový poplach, posádka cítila zápach spáleného plastu

Ruská vesmírna agentúra Roskosmos informovala, že incident sa odohral v ruskom module Zvezda v čase, keď sa dobíjali batérie stanice.

9.9.2021 (Webnoviny.sk) - V ruskej časti Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) sa vo štvrtok v skorých ranných hodinách rozozvučal poplach upozorňujúci na dym. Posádka si dym tiež všimla a podľa vlastných slov zacítila zápach spáleného plastu.

Ruská vesmírna agentúra Roskosmos informovala, že incident sa odohral v ruskom module Zvezda v čase, keď sa dobíjali batérie stanice. Posádka podľa Roskosmosu okamžite aktivovala vzduchové filtre, a keď sa kvalita vzduchu vrátila do normálu, vrátili sa aj oni k svojmu „nočnému odpočinku“. Vo štvrtok sa podľa plánu uskutoční výstup do otvoreného vesmíru, dodala agentúra.

Na ISS sa momentálne nachádzajú astronauti amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Mark Vande Hei, Shane Kimbrough a Megan McArthur, Rusi Oleg Novickij a Pjotr Dubrov, Japonec Akihiko Hošide a Francúz Thomas Pesquet z Európskej vesmírnej agentúry.

Novickij a Dubrov majú vo štvrtok absolvovať šesťhodinový výstup do vesmíru, aby pokračovali v integrácii ruského laboratórneho modulu Nauka, ktorý sa k ISS pripojil v júli.

Viac k téme: dym, poplach, výstup do vesmíru

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie