• Dnes je: Utorok 27. februára 2024 meniny má Alexander

Na hraniciach Česka s Nemeckom sa tvoria kolóny, dôvodom sú kontroly na nemeckej strane

Na hraniciach Česka s Nemeckom sa tvoria kolóny, dôvodom sú kontroly na nemeckej strane

Niektorí vodiči z dlhých radov pri hraniciach obviňujú aj českú políciu, ktorá napríklad uzatvára pohraničné tunely.

7.11.2023 (SITA.sk) - Na česko-nemeckých hraniciach sa v súvislosti s nemeckými kontrolami tvoria niekoľkokilometrové kolóny. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz po tom, ako nemecká vláda rozhodla, že kontroly predlžuje na neurčito.

Nemecké kontroly sú síce náhodné, ale napríklad na diaľnici D8 nemeckí policajti dopravu odkláňajú na prvé diaľničné odpočívadlo v Nemecku v smere na Drážďany.

Podľa vodičov sa nemeckí strážcovia zákona sústreďujú predovšetkým na autá s východoeurópskymi a balkánskymi značkami. Častejšie tiež kontrolujú autobusy, kamióny a dodávky, osobné autá nechávajú väčšinou voľne prejsť.

Českí policajti však odmietajú vinu za zdržanie na hraniciach.

"Uzatváranie tunela Panenská prebieha v spolupráci so Správou diaľnic z dôvodov bezpečnosti a v rámci súčinnosti s našimi kolegami v Nemecku. Autá v tuneli nesmú stáť, preto je nutné dopravu takto regulovať," vysvetlila hovorkyňa polície v Ústí nad Labem Veronika Hyšplerová.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 27. február 2024

horoskopy na dnes utorok 27 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 27. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Úlohy zvládnete bez problémov, komplikácie sa môžu objaviť vo vzťahu k partnerovi. Zamyslite sa nad jeho problémami a trochu sa pocvičte aj v tolerantnosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Najlepšie výsledky dosiahnete práve vďaka priamočiarosti a otvorenosti. Padli ste do oka vplyvnej osobe, ktorá vám chce pomôcť. Je na vás, či ponúknutú pomoc prijmete.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Zdá sa vám, že všetko spí? Musíte nazrieť pod pokrievku! Ak sa dnes nebudete v jednej veci viac snažiť, môžete počítať s neskoršími problémami.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes by sa nemali vyskytnúť žiadne väčšie problémy. Ak sa na vás obráti ktosi o radu pri riešení svojich problémov, neodmietajte. V budúcnosti ako keby ste našli.
Všetky Horoskopy pre Utorok 27. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie