• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Na havajskom ostrove Maui vypukol obrovský požiar, ľudia skákali do oceána

Na havajskom ostrove Maui vypukol obrovský požiar, ľudia skákali do oceána

Západná časť ostrova zostala bez mobilného pokrytia a elektriny.

10.8.2023 (SITA.sk) - Na americkom havajskom ostrove Maui v stredu vypukol lesný požiar, ktorý zmenil veľkú časť historického mesta Lahaina na popol a prinútil ľudí skočiť do vôd Tichého oceána, aby utiekli pred plameňmi.

Najmenej šesť ľudí zomrelo, desiatky utrpeli zranenia a 271 stavieb bolo poškodených alebo zničených. Úrady sa obávajú, že počet obetí môže stúpnuť.

Predstavitelia ostrova Maui vyzvali návštevníkov, aby opustili Lahainu, a ostrov organizoval v stredu popoludní „hromadnú evakuáciu autobusmi“, aby ľudí odviezli priamo na letisko.

Presnú príčinu požiaru nebolo možné určiť, ale pravdepodobne k tomu prispelo množstvo faktorov vrátane silného vetra, nízkej vlhkosti a suchej vegetácie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie