• Dnes je: Nedeľa 01. augusta 2021 meniny má Božidara

Na električku v Bratislave si počkáte dlhšie, nočný zákaz vychádzania ovplyvní aj jednu linku autobusu

Na električku v Bratislave si počkáte dlhšie, nočný zákaz vychádzania ovplyvní aj jednu linku autobusu

Od pondelka 8. marca príde k zmene na všetkých električkových linkách.

Intervaly večerných jázd električiek v Bratislave z dôvodu zákazu vychádzania budú dlhšie. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Ľubica Melcerová.

„Z dôvodu zákazu vychádzania po 20:00 budú električky aj linka 95 premávať v zredukovanom intervale. Linky, ktoré nepremávali cez jarné prázdniny sa neobnovia,“ uviedla hovorkyňa.

Od začiatku jarných prázdnin nepremávalo šesť menej vyťažených liniek bratislavskej MHD s číslami 7, 94, 191, 192, 196 a 208. „Z dôvodu zníženej mobility a avizovaných úsporných opatrení sa ich premávka nateraz neobnoví,“ doplnila.

Od pondelka 8. marca príde k zmene na všetkých električkových linkách. „Z dôvodu nariadenia vlády o zákaze vychádzania po 20:00 budú premávať s dvojnásobným intervalom, t. j. namiesto sedem až osemminútového intervalu budú jazdiť každých 15 minút,“ spresnila hovorkyňa s tým, že zmena večerného intervalu rovnakým spôsobom ovplyvní aj autobusovú linku 95, ktorá nadväzuje na električku linky 3.


Výpadok tržieb v DPB aj naďalej narastá. „Po najkritickejšom mesiaci januári 2021, keď bol výpadok 2,5 milióna eur, sa situácia nelepší. Vo februári zaznamenal DPB výpadok tržieb vo výške ďalších dvoch miliónov, spolu je to od marca už hrozivých 23 miliónov eur,“ uzavrela hovorkyňa.

Kto by sa proti COVID-19 nemal očkovať? Lekárka vysvetlila, čo môže vakcína Comirnaty spôsobiť


Slovensko neobjednalo samotesty, ale ďalšie antigénové testy, tvrdí exšéf Inštitútu zdravotnej politiky

Matovič: Výrobca vakcíny Sputnik V je ochotný zrušiť zmluvu bez sankcií

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie