• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Na čelo dočasnej gréckej vlády sa postaví sudca, vo funkcii zotrvá do nových parlamentných volieb

Na čelo dočasnej gréckej vlády sa postaví sudca, vo funkcii zotrvá do nových parlamentných volieb

Nasledujúce voľby sa uskutočnia podľa iného systému, ktorý posilní víťaznú stranu.

24.5.2023 (SITA.sk) - Vysokopostaveného sudcu Ioannisa Sarmasa v stredu menovali dočasným gréckym premiérom. Stalo sa tak po tom, čo po parlamentných voľbách nedokázala vzniknúť nová grécka vláda.

Šesťdesiatšesťročný Sarmas vo štvrtok zloží prísahu a povedie úradnícku vládu, kým sa na budúci mesiac neuskutočnia nové voľby. Očakáva sa, že nové parlamentné voľby sa budú konať 25. júna. Tento termín však zatiaľ nikto formálne nepotvrdil.

V nedeľňajších voľbách zvíťazila konzervatívna strana Nová demokracia premiéra Kyriakosa Mitsotakisa.

Strana síce porazila svojho najväčšieho konkurenta, ľavicovú stranu Syriza, o 20 percentuálnych bodov, ale stále to nebolo dosť na získanie parlamentnej väčšiny.

Mitsotakis a lídri štyroch ďalších politických strán zastúpených v parlamente sa v stredu zišli na spoločnom stretnutí s prezidentkou Katerinou Sakellaropoulou, aby prediskutovali prípravy pre nadchádzajúce voľby.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie