• Dnes je: Piatok 25. júna 2021 meniny má Tadeáš

Na boj s vírusom vyzbieral takmer 33 miliónov libier, konca vojny sa však kapitán Tom nedožil

Na boj s vírusom vyzbieral takmer 33 miliónov libier, konca vojny sa však kapitán Tom nedožil

V posledných týždňoch sa storočný vojnový veterán Tom Moore liečil zo zápalu pľúc a minulý týždeň mal pozitívny test na ochorenie COVID-19.

2.2.2021 (Webnoviny.sk) - Vo veku sto rokov zomrel v utorok známy britský vojnový veterán Tom Moore. Preslávil sa vlani na jar, keď počas prvej vlny koronavírusu vyzbieral pre britskú Národnú zdravotnú službu (NHS) takmer 33 miliónov libier (GBP). Do nemocnice ho previezli v nedeľu pre ťažkosti s dýchaním.

V posledných týždňoch sa liečil zo zápalu pľúc a minulý týždeň mal pozitívny test na ochorenie COVID-19. Informáciu priniesol portál bbc.com, ktorý sa odvolával na jeho dcéru Hannah Ingram-Moorovú.

Veterán Moore sa stal známym vďaka dobročinnej iniciatíve na podporu zdravotníkov. Stanovil si cieľ, že do dňa svojich stých narodenín s pomocou chodítka prejde stokrát svoju záhradu, čo sa mu aj podarilo.

Tom Moore, známy pod prezývkou kapitán Tom, vstúpil do armády na začiatku druhej svetovej vojny. Slúžil v Indii a Barme, ktorá je dnes známa ako Mjanmarsko.

V júli ho kráľovná Alžbeta II. počas špeciálnej ceremónie na hrade Windsor pasovala za rytiera.

Viac k téme: COVID-19, úmrtie

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie