• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Mzdy profesionálnych náhradných rodičov stúpnu o desať percent, priemerná mzda presiahne 1 800 eur

Mzdy profesionálnych náhradných rodičov stúpnu o desať percent, priemerná mzda presiahne 1 800 eur

Ku koncu marca tohto roka v centrách pre deti a rodiny pracovalo 774 profesionálnych náhradných rodičov, ktorí zabezpečovali starostlivosť 1 396 deťom umiestneným v centrách pre deti a rodiny na základe rozhodnutia súdov a mladým dospelým.

Základná zložka hrubej mzdy profesionálneho náhradného rodiča sa od začiatku septembra tohto roka zvýši o 10 percent na 1 034 eur. Týmto krokom si polepší takmer 800 profesionálnych náhradných rodičov.

Vyplýva to z návrhu nariadenia vlády, ktorý rezort práce a sociálnych vecí predložil do pripomienkového konania.

Väčšina pracuje v štátnych centrách

Ako uvádza ministerstvo, súčasný priemerný plat profesionálneho náhradného rodiča je 1 692 eur. Prijatím navrhovaného nariadenia vlády sa zvýši o 10 percent na 1 861,20 eura.

Ku koncu marca tohto roka v centrách pre deti a rodiny pracovalo 774 profesionálnych náhradných rodičov, ktorí zabezpečovali starostlivosť 1 396 deťom umiestneným v centrách pre deti a rodiny na základe rozhodnutia súdov a mladým dospelým.


V tzv. štátnych centrách pre deti a rodiny bolo zamestnaných 621 profesionálnych náhradných rodičov a v tzv. neštátnych centrách pre deti a rodiny pracovalo 153 profesionálnych náhradných rodičov.

Zvyšovanie mzdy vyplýva zo zákona

Vláda podľa zákona o profesionálnych náhradných rodičoch zvýši základnú zložku mzdy profesionálneho náhradného rodiča v rovnakej miere, ako stúpnu platové tarify zamestnancov vykonávajúcich prácu vo verejnom záujme.


Platové tarify verejných zamestnancov sa pritom od začiatku septembra tohto roka zvýšia o 10 percent.


Toto zvýšenie vyplýva z kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa uzatvorenej na obdobie od 1. januára 2023 do 31. augusta 2024 pre zamestnávateľov, ktorých zamestnanci vykonávajú prácu vo verejnom záujme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie