• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Mzda zdravotníkov sa od septembra zvýši, započítajú sa do nej roky odpracované v zariadeniach sociálnych služieb

Mzda zdravotníkov sa od septembra zvýši, započítajú sa do nej roky odpracované v zariadeniach sociálnych služieb

V súčasnosti sa pri zvýšení základnej zložky mzdy zdravotníka započítava iba obdobie výkonu povolania v zdravotníckom zariadení.

Niektorým zdravotníckym pracovníkom sa od septembra tohto roka zvýši základná zložka mzdy. Vyplýva to z novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktorá sa začne uplatňovať od 1. septembra tohto roka.

Zariadenia sociálnych služieb

Základná zložka mzdy zdravotníckych pracovníkov sa od septembra tohto roka zvýši o roky odpracované v zariadeniach sociálnych služieb a v zariadeniach sociálnoprávnej ochrany detí.

V súčasnosti sa pri zvýšení základnej zložky mzdy zdravotníka započítava iba obdobie výkonu povolania v zdravotníckom zariadení. Zdravotníci však povolanie vykonávajú aj v zariadeniach sociálnych služieb a v zariadeniach sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately.

Mzda sa zvýši za každý rok

Novela zákona preto umožní zdravotníkom zvýšenie ich základnej zložky mzdy za každý rok, ktorý odpracovali v týchto zariadeniach.

Zdravotníkovi, ktorý po získaní odbornej spôsobilosti začne vykonávať iné zdravotnícke povolanie, sa zvýši základná mzda o daný počet rokov, ktoré odpracoval, aj keď v inom zdravotníckom povolaní, nielen v zdravotníckom zariadení, ale aj v zariadení sociálnych služieb a v zariadení sociálnoprávnej ochrany detí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie