• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Muža obvinili z podvodu, údajne strčil svoju mŕtvu priateľku do mrazničky a poberal jej dôchodok

Muža obvinili z podvodu, údajne strčil svoju mŕtvu priateľku do mrazničky a poberal jej dôchodok

Uskutočnil „systematický” podvod v hodnote asi 1,3 milióna korún.

6.7.2023 (SITA.sk) -Prokurátori vo štvrtok obvinili 55-ročného Švéda z podvodu a falšovania záznamov za to, že údajne strčil svoju mŕtvu družku do mrazničky a nechal si vyplácať jej dôchodok. Švédska prokuratúra uviedla, že muž, ktorého totožnosť nezverejnili, uskutočnil „systematický” podvod v hodnote asi 1,3 milióna korún. Súdne pojednávanie je naplánované na tento mesiac.

Tvrdil, že žije

Dvojica žila v meste ?rjang, asi 340 kilometrov západne od Štokholmu. Muž povedal vyšetrovateľom, že po tom, ako svoju nórsku partnerku našiel mŕtvu v ich dome, strčil ju do mrazničky. Rodine a priateľom pritom tvrdil, že stále žije.

„Pre rodinu a priateľov muselo byť veľmi stresujúce dozvedieť sa takýmto spôsobom, že bola už dlho mŕtva,“ skonštatovala prokurátorka Linda Karlsson a dodala, že „muž používal mrazničku aj na iné účely“, čo podľa nej znamená, že „zakaždým, keď mrazničku otvoril a zatvoril“, porušil hrobový pokoj zosnulej, čo „predstavuje priťažujúcu okolnosť“.

Nevylučujú pomocníkov

Ženu našli v mrazničke 16. marca a muža zatkli o tri dni neskôr, pričom odvtedy je vo vyšetrovacej väzbe. Podľa agentúry AP nie je jasné, kedy presne žena zomrela.

Vyšetrovatelia sa najprv domnievali, že ženu zavraždili, vyšetrovanie to však nepotvrdilo. Na jej presun do mrazničky však mohol páchateľ nejakým spôsobom využiť pomocníkov a preto nevylučujú, že do podvodu mohol byť zapojený aj niekto ďalší.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie