• Dnes je: Sobota 18. septembra 2021 meniny má Eugénia

Muž zavolal na vlastnú matku policajtov, po príchode hliadky ich ohrozoval zbraňou

Muž zavolal na vlastnú matku policajtov, po príchode hliadky ich ohrozoval zbraňou

Agresora sa podarilo spacifikovať a skončil v cele policajného zaistenia.

9.3.2021 (Webnoviny.sk) - Muž v bratislavskej Petržalke najprv zavolal policajtov, potom na nich mieril pištoľou. Ako informovala bratislavská krajská polícia, 32-ročný Bratislavčan už čelí obvineniu z útoku na verejného činiteľa.

„Policajná hliadka bola preveriť oznámenie prijaté na tiesňovú linku, podľa ktorého sa matka oznamovateľa dobýjala do jeho bytu na Budatínskej ulici," uviedla polícia na sociálnej sieti s tým, že po príchode hliadky sa stal z oznamovateľa agresor, ktorý nechcel vpustiť svoju matku do bytu, kde mala osobné veci.

„Na pokyn hliadky muž matkine veci vyhodil na chodbu. Zároveň spoza opaska nohavíc vytiahol krátku čiernu zbraň, s ktorou začal mieriť na policajtov," uviedla polícia. Policajti na miesto privolali hliadku Pohotovostnej motorizovanej jednotky. „Muž bol spacifikovaný a eskortovaný na policajné oddelenie. Policajti v byte zaistili zbraň a trezor, ktoré zaslali na expertízne skúmanie," doplnila polícia.

„Pri služobnom zákroku sa nikto nezranil. Po vykonaní procesných úkonov putoval 32-ročný Bratislavčan do cely policajného zaistenia," uviedla polícia a dodala, že vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet k podaniu návrhu na jeho väzobné stíhanie. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí mužovi trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Viac k téme: agresívny muž, zbraň

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie