• Dnes je: Piatok 14. augusta 2020 meniny má Mojmír

Muž porušil doživotný zákaz šoférovania, po druhom náraze zbabelo utekal a odmietol fúkať (foto)

Muž porušil doživotný zákaz šoférovania, po druhom náraze zbabelo utekal a odmietol fúkať (foto)

Vodič po nehode preskočil oplotenie kostola a vbehol najprv do kríkov a potom aj do potoka.

1.8.2020 (Webnoviny.sk) - Obvineniu z prečinov marenia výkonu úradného rozhodnutia a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 37-ročný muž z okresu Rožňava. Porušil zákaz viesť motorové vozidlá všetkých druhov, havaroval a odmietol sa podrobiť dychovej skúške na alkohol.

Ako informovala košická krajská polícia na sociálnej sieti, ešte vo štvrtok 30 minút pred polnocou sa policajná hliadka so zapnutým výstražným a zvukovým znamením snažila zastaviť motorové vozidlo v obci Rochovce (okr. Rožňava), pričom vodič nereagoval a s vozidlom unikal.

"V miernej pravotočivej zákrute nezvládol riadenie, prešiel do protismeru, kde odlomil zábradlie betónového mosta, napriek tomu však pokračoval v jazde. Asi ho zastavila vyššia moc po tom, ako narazil do oplotenia kostola. Vtedy hrdina spoza volantu vyskočil z auta a dal sa zbabelo na útek. Preskočil oplotenie kostola a vbehol najprv do kríkov a potom aj do potoka. Keď už pozeral priamo do očí mužov zákona, jeho hrdinstvo pominulo," píše polícia na sociálnej sieti. Dychovej skúške sa odmietol podrobiť a následne aj odberu biologického materiálu. Napokon vyšlo najavo, že má zadržaný vodičský preukaz a súdom uložený zákaz viesť motorové vozidlá všetkých druhov na doživotie.

Viac k téme: alkohol za volantom, nehoda

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie