• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Musk sa vyhráža žalobou Microsoftu, na otázku adresovanú Twitteru dostalo BBC ako odpoveď len emodži hovienko

Musk sa vyhráža žalobou Microsoftu, na otázku adresovanú Twitteru dostalo BBC ako odpoveď len emodži hovienko

Vo februári začal Twitter spoplatňovať poskytovanie údajov, ktoré zhromažďuje od „stoviek miliónov“ používateľov, pričom základný plán sa začína na 100 dolároch mesačne.

Šéf Twitteru Elon Musk pohrozil žalobou spoločnosti Microsoft a obvinil ju z používania dát jeho spoločnosti bez jeho povolenia. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Žiadne podrobnosti a dôkazy

„Protizákonne trénovali s použitím dát Twitteru. Čas na žalobu,“ napísal multimiliardár v tweete v reakcii na informáciu o pláne technologického giganta odstrániť Twitter zo svojej firemnej reklamnej platformy. Neposkytol pritom žiadne podrobnosti ani dôkazy pre svoje tvrdenie.


Microsoft sa k tomu vo štvrtok pre BBC odmietol vyjadriť. Predtým spoločnosť v oznámení uviedla, že jej reklamná platforma od utorka 25. apríla „už nebude podporovať Twitter“. V dôsledku toho by zadávatelia reklamy nemali prístup k svojim účtom na Twitteri prostredníctvom nástroja na správu sociálnych sietí spoločnosti Microsoft.

„Ostatné kanály sociálnych médií, ako sú Facebook, Instagram a LinkedIn, budú naďalej dostupné,“ oznámil Microsoft.

Štandardná automatická odpoveď

Na otázku adresovanú Twitteru dostalo BBC v reakcii len emodži hovienko, čo je štandardná automatická odpoveď spoločnosti na všetky otázky médií.


V samostatnom tweete v diskusii o dátach sociálnej a mikroblogovacej siete Musk uviedol, že je „otvorený nápadom“, no dodal, že „zneužitie databázy Twitteru, jej demonetizácia (odstránenie reklám) a následný predaj našich dát iným nie je víťazné riešenie“.


Vo februári začal Twitter spoplatňovať poskytovanie údajov, ktoré zhromažďuje od „stoviek miliónov“ používateľov, pričom základný plán sa začína na 100 dolároch mesačne. Údaje podľa platformy umožňujú používateľom „spravovať a sledovať každý aspekt vašej prítomnosti na sociálnych sieťach“.

Nátlak na inzerentov

Odkedy Musk v októbri kúpil Twitter za 44 miliárd dolárov, znížil počet zamestnancov o približne 80 % a pokúša sa posilniť financie spoločnosti prostredníctvom opatrení ako je napríklad spoplatnenie overenia používateľov.


Veľké spoločnosti, vrátane výrobcu iPhonov Apple v posledných mesiacoch údajne zastavili reklamu na platforme pre obavy z toho, ako moderuje obsah. V novembri Musk uviedol, že Twitter zaznamenal „masívny“ pokles príjmov a obvinil aktivistov z nátlaku na inzerentov.

Minulý týždeň v rozhovore pre BBC tvrdil, že keď prevzal Twitter, zostávalo mu už len niekoľko mesiacov života a povedal tiež, že „takmer všetci inzerenti sa vrátili alebo povedali, že sa vrátia“ na Twitter.


Platforma by podľa neho mohla byť do druhého štvrťroka 2023 zisková a údajne by bol ochotný spoločnosť predať, ak by sa našiel ten správny človek.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie