• Dnes je: Piatok 23. apríla 2021 meniny má Vojtech

MS v zjazdovom lyžovaní (super G): Vlhová skončila v top 10, Shiffrinová získala bronzovú medailu

MS v zjazdovom lyžovaní (super G): Vlhová skončila v top 10, Shiffrinová získala bronzovú medailu

Superobrovský slalom na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní.

11.2.2021 (Webnoviny.sk) - Vo štvrtok sa až na štvrtý pokus išla úvodná disciplína na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní v talianskej Cortine dAmpezzo. Super G išla aj slovenská lyžiarka Petra Vlhová, ktorá mala štartové číslo 15 a skončila na deviatej priečke.

Viac o téme: MS v zjazdovom lyžovaní 2021

Dvadsaťpäťročná Liptáčka vo svojej premiére v tejto disciplíne na svetovom šampionáte síce bola na druhom medzičase tretia, neskôr však klesla až na priečku v závere elitnej desiatky.

Gutová-Behramiová získala zlato

Zlato získala najväčšia favoritka Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, ktorá v kalendárnom roku 2021 v super G ešte nenašla premožiteľku. Dvadsaťdeväťročná švajčiarska reprezentantka dosiahla o 34 stotín lepší čas ako krajanka Corinne Suterová, tá získala striebro.

Bronz putuje do USA zásluhou Mikaely Shiffrinovej, ktorá za víťazkou zaostala o 47 stotín sekundy. Vlhovú od víťazky delilo deväť desatín sekundy, od medaily 43 stotín sekundy. Češka Ester Ledecká skončila štvrtá, za Shiffrinovou zaostala o 6 stotín sekundy.

Shiffrinová má už osem medailí

Gutová-Behramiová si vyjazdila na MS už šiestu medailu, avšak premiérová zlato. V Aare 2019 zostala bez cenného kovu, v minulosti brala striebro a bronz v super G, rovnaké kovy aj v zjazde a raz skončila druhá aj v kombinácii.


V aktuálnej sezóne v superobrovskom slalome nezvíťazila iba raz, v decembri 2020 skončila vo francúzskom val dIsére piata. Odvtedy nenašla premožiteľku v štyroch pretekoch Svetového pohára - v rakúskom St. Antone, švajčiarskej Crans Montane a dvakrát v nemeckom Garmisch-Partenkirchene.


Suterová získala už tretiu medailu z MS v kariére, pred dvoma rokmi vo Švédsku v super G brala bronz a v zjazde striebro. Shiffrinová si do zbierky pripísala ôsmu medailu z MS, najcennejší kov zo super G spred dvoch rokov však neobhájila.

Svetový šampionát mal odštartovať už v pondelok ženskou kombináciou, ale "preložilo" ju silné sneženie. V utorok lyžiarky na trať superobrovského slalomu nepustila hmla a v stredu sa pre vrtochy počasia nešla ani alpská kombinácia mužov. Ženy na šampionáte v Cortine čaká najbližšie v sobotu 13. februára zjazd, v ktorom však Vlhová štartovať nebude. Slovenka sa najbližšie predstaví v pondelok 15. februára v kombinácii, v ktorej bude obhajovať striebro z predchádzajúceho šampionáte v Aare.


MS v zjazdovom lyžovaní - super G

  • Cortina dAmpezzo

1. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 1:25.51 min., 2. Corine Sutterová (Švaj.) +0,34 s., 3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,47, 4. Ester Ledecká (ČR) +0,53, 5. Kajsa Vickhoffová Lieová (Nór.) +0,65, 6 Marie-Michelle Gagnonová (Kan.) +0,78, 7.Tamara Tipplerová (Rak.) +0,87, 8. Michelle Gisinová +0,89, 9. PETRA VLHOVÁ (SR) +0,90, 10. Federica Brignoneová (Tal.) +1,09

  • Petra Vlhová mala číslo 15

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie