• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

MOV odňal Londýnu právo usporiadať olympijskú kvalifikáciu, vadí mu postoj vlády k športovcom z Ruska a Bieloruska

MOV odňal Londýnu právo usporiadať olympijskú kvalifikáciu, vadí mu postoj vlády k športovcom z Ruska a Bieloruska

Športovci musia tiež deklarovať, že nepodporia režim ruského vodcu Vladimira Putina a že nemôžu prijať od Ruska žiadne štátne financie.

21.7.2023 (SITA.sk) - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) odňal Londýnu právo usporiadať kvalifikačné súťaže v nových športoch o miestenky na budúcoročné olympijské hry v Paríži. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na denník The Times, MOV sa tak rozhodol pre postoj britskej vlády k účasti ruských a bieloruských športovcov.

Výkonná rada MOV informovala Britskú olympijskú asociáciu (BOA), že už nebude uvažovať o Londýne ako o dejisku súťaží a momentálne skúma iné alternatívy v Európe, ako usporiadať túto sériu. V súlade s tým sa zákaz bude vzťahovať na breakdance, skejtbordingu, športové lezenie a bikros.

Rozhodnutie MOV vychádza z toho, že vláda Spojeného kráľovstva trvá na tom, že ruskí a bieloruskí športovci musia podpísať osobné vyhlásenie o neutralite a súhlasiť s tým, že nebudú podporovať vojnu na Ukrajine, ak chcú súťažiť na území Spojeného kráľovstva. Športovci musia tiež deklarovať, že nepodporia režim ruského vodcu Vladimira Putina a že nemôžu prijať od Ruska žiadne štátne financie.

„Sme extrémne sklamaní. Je to obzvlášť frustrujúce pre tých britských športovcov, ktorí teraz prichádzajú o výhodu a nebudú sa môcť kvalifikovať do Paríža pred skvelým domácim publikom,“ povedal hovorca BOA.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie