• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Motory lietadla zlyhali a cestujúci sa lúčili s najbližšími, zachránila ich šikovnosť pilota

Motory lietadla zlyhali a cestujúci sa lúčili s najbližšími, zachránila ich šikovnosť pilota

Lietadlo zmizlo z radarov v Tomskej oblasti na západnej Sibíri.

17.7.2021 (Webnoviny.sk) - Cestujúci i posádka menšieho dopravného lietadla Antonov An-28, ktoré v piatok núdzovo pristálo na Sibíri, prežili vďaka šikovnosti pilotov. Ako pre ruský web Komsomoľská pravda uviedol pasažier Roman Makejev, keď stroj začal padať, všetci na palube písali najbližším slová na rozlúčku.

Zbohom, padáme,“ stihol 23-ročný športovec z Tomska napísať svojej priateľke. Makejev poznamenal, že keď prestali fungovať oba motory lietadla a stroj sa začal približovať k zemi, cestujúci boli pripravení na najhorší scenár. Nikomu z 19 cestujúcich a členov posádky sa však našťastie nič nestalo. Vyviazli s modrinami a odreninami.

Lietadlo zmizlo z radarov v Tomskej oblasti na západnej Sibíri. Lietadlo smerovalo z mesta Kedrovyj do regionálnej metropoly Tomsk. „Roman mi povedal, že vzlietli v poriadku, ale počas letu zlyhali dva motory súčasne. Lietadlo sa začalo kĺzať. Nejakým zázrakom pristáli. Po pristátí Roman pomohol vytiahnuť z lietadla cestujúcich a pilota, ktorý si zlomil nohu. Následne založili oheň, pretože si mysleli, že na mieste pádu budú musieť stráviť noc. Jeden z pilotov medzitým vysielal signály z raketometu,“ povedal Makejevov tréner kickboxu Dmitrij Goldinov.

Správa o zmiznutí lietadla prišla ani nie dva týždne po tom, čo sa na ruskom Ďalekom východe zrútil podobný stroj. Lietadlo Antonov An-26 havarovalo 6. júla, keď smerovalo z mesta Petropavlovsk-Kamčatskij do mesta Palana na Kamčatke a zjavne sa pokúšalo pristáť v zlom počasí. Nikto zo šiestich členov posádky a 22 pasažierov vtedy haváriu neprežil.

Viac k téme: lietadlo, núdzové pristátie

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie