• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

Most-Híd by mal byť podľa Cséfalvayovej hlavnou proeurópskou silou na Slovensku

Most-Híd by mal byť podľa Cséfalvayovej hlavnou proeurópskou silou na Slovensku

Katarína Cséfalvayová  sa tento rok aj ako poslankyňa, ktorá má na starosti formulovanie zahraničnej politiky Mostu-Híd, bude snažiť, aby sa Most-Híd profiloval ako zástanca jednoznačnej proeurópskej orientácie Slovenska.

BRATISLAVA 6. januára (WebNoviny.sk) – Poslankyňa NR SR a podpredsedníčka Výboru pre európske záležitosti Katarína Cséfalvayová si myslí, že Most-Híd by mal byť politickou stranou, ktorá najviac zo všetkých bude podporovať jednoznačné preurópske smerovanie Slovenska.

„V pokračujúcom rozklade a dezintegrácii slovenskej politickej scény je už dnes len Most-Híd stranou, ktorá môže povedať, že je kontinuálna a jednoznačná v preurópskom smerovaní a jej politici boli vo vláde, ktorá priviedla Slovensko do Európskej únie," povedala poslankyňa Cséfalvayová v rozhovore pre agentúru SITA.

Mladí ľudia sú jednoznačno proeurópski

Poslankyňa sa veľmi často stretáva s mladými ľuďmi, a vie, že nielen podľa prieskumov, ale aj v realite sú jednoznačne proeurópski, svoju budúcnosť, aj budúcnosť Slovenska vidia práve v Európskej únii.


„Aj väčšina populácie na Slovensku je napriek hoaxom, ktoré na sociálnych sieťach a internete krivia vnímanie reality, proeurópska. Je dôležité naďalej reprezentovať a obhajovať postoje a názory týchto ľudí. Chcem, aby sme tak robili programovo,“ povedala s tým, že len tak možno čeliť populistom všetkého druhu, ktorí spochybnia čokoľvek európske, vždy keď potrebujú prekryť svoje rôzne vnútropolitické problémy.

Zahraničná politika strany Most-Híd

Cséfalvayová sa tento rok aj ako poslankyňa, ktorá má na starosti formulovanie zahraničnej politiky Mosta-Híd, bude snažiť, aby sa Most-Híd profiloval ako zástanca jednoznačnej proeurópskej orientácie Slovenska, aby ľuďom viac vysvetľovali, že najlepšie riešenie našej budúcnosti je byť s úspešnými a šikovnými v zostave, ktorá sa môže rysovať ako jadro EÚ.

„Tam je naše miesto, aj miesto strany Most - Híd, aj s ohľadom na to, že za hlavnú deliacu čiaru dnešnej politiky už nepovažujem delenie pravo-ľavé, ale preurópske a liberálno demokratické na jednej strane a nacionalistické, protieurópske a protekcionistické na strane druhej. A Most-Híd bude úplne jednoznačne zastávať prvú líniu," povedala poslankyňa Katarína Cséfalvayová.


Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie