• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Molčan zvrátil s Ofnerom takmer prehraný zápas. Stal sa zázrak, povedal

Molčan zvrátil s Ofnerom takmer prehraný zápas. Stal sa zázrak, povedal

Alex Molčan nastúpi už vo štvrtok na štvrťfinálové stretnutie v Kitzbüheli proti Argentínčanovi Sebastiánovi Báezovi.

3.8.2023 (SITA.sk) - Slovenská mužská tenisová jednotka Alex Molčan predviedol v stredajšom zápase osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP v rakúskom Kitzbüheli nevídaný obrat.

Dvadsaťpäťročný Prešovčan prehrával so štvrtým nasadeným Rakúšanom Sebastianom Ofnerom 4:6, 0:5 a čelil dvom mečbalom, no napriek tomu získal druhý set a napokon za 148 minút zvíťazil 4:6, 7:5, 7:6 (5).

Veľký boj v treťom sete

Molčanovi sa v druhom sete vôbec nedarilo a zdalo sa, že Ofner mu uštedri "kanára". "Bol som na seba naštvaný. Za stavu 0:3 v druhom sete som si povedal, že v tomto zápase nemám šancu. Začal som hrať agresívne, snažil som sa niečo zmeniť a ani neviem, ako som vyhral druhý set. Stal sa zázrak. V treťom sete to bol veľký boj. Som naozaj šťastný, že som vyhral," zhodnotil Slovák dramatický duel.

Rakúšanovi nepomohla ani podpora publika

Slovenský reprezentant vrátil Ofnerovi prehru 1:2 z ich úvodného vzájomného súboja, ktorý sa uskutočnil v apríli 2021 na challengeri v talianskom Ríme. Rakúšan mal tentoraz výhodu domáceho prostredia, no ani podpora divákov mu k triumfu nepomohla.

"Mám rád, keď je publikum proti mne. Dáva mi to extra motiváciu. Niektorých hráčov to znervózňuje, mne to zvyčajne pomáha. Sú to fanúšikovia a ja ich rešpektujem," skonštatoval Molčan.

Súperi sa doposiaľ stretli raz - na challengeri v českej Ostrave v apríli 2021. Báez vtedajší osemfinálový zápas skrečoval za stavu 1:1 a 2:4 v treťom sete.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie