• Dnes je: Štvrtok 11. augusta 2022 meniny má Zuzana

Mohamed Salah sa upísal Liverpoolu na ďalšie tri sezóny, jeho najlepšie roky ešte len prídu, verí kouč Klopp

Mohamed Salah sa upísal Liverpoolu na ďalšie tri sezóny, jeho najlepšie roky ešte len prídu, verí kouč Klopp

Podľa britskej televízie Sky Sports sa 30-ročný zakončovateľ stane najlepšie plateným hráčom v klubovej histórii.

2.7.2022 (Webnoviny.sk) - Egyptský futbalový útočník Mohamed Salah bude pokračovať v anglickom klube FC Liverpool aj v nasledujúcich troch sezónach, úradujúci vicemajster Premier League oznámil podpis viacročnej zmluvy na svojom webe.

Finančné podmienky nového kontraktu nezverejnil, no podľa britskej televízie Sky Sports sa 30-ročný zakončovateľ stane najlepšie plateným hráčom v klubovej histórii so zárobkom 350-tisíc libier týždenne (asi 406-tisíc eur).

Strelil vyše stopäťdesiat gólov

"Som šťastný a teším sa na získavanie ďalších trofejí s klubom. Nová zmluva zabrala nejaký čas, ale už je všetko hotové a sústredíme sa na budúcnosť. V ostatných piatich či šiestich rokoch sa tím stále zlepšoval. V uplynulej sezóne sme boli blízko k zisku štyroch trofejí, ale bohužiaľ, v záverečnom týždni sme o dve z nich prišli. Myslím si, že sme v dobrej pozícii, aby sme opäť bojovali o všetky. Máme aj nových hráčov a dobrú víziu, musíme však pokračovať v tvrdej práci, byť dobre naladení a opäť bojovať vo všetkých súťažiach. Všetci v tíme dáme v novej sezóne zo seba všetko, aby sme sa pokúsili získať všetky trofeje," uviedol Salah, citoval ho oficiálny web klubu.

"Spomínam si, že keď som sem prišiel, klub nezískaval veľa trofejí. Myslím si, že som vtedy povedal, že som sem prišiel práve preto. Získali sme spolu cenné trofeje a myslím si, že to môžeme dokázať znova," dodal Salah, ktorý prišiel do mužstva "The Reds" v lete 2017 a odvtedy zaň v 256 zápasoch vo všetkých súťažiach nastrieľal 156 gólov.

Stal sa najlepším hráčom Premier League za sezónu 2021/2022, v ktorej pomohol k zisku FA Cupu aj ligového pohára a k postupu do finále Ligy majstrov.

Jeden z najlepších na svete

Počas pôsobenia v Liverpoole sa už tešil aj z triumfu v Lige majstrov, z titulu v Premier League a víťazstva na MS klubov.

"Som naozaj rád, je to najlepšie rozhodnutie pre nás aj pre neho. Myslím si, že k nám patrí a toto je už jeho klub. Je jedným z najlepších hráčov na svete a je preto normálne, že rokovania o novej zmluve trvali dlhšie. Nepochybujem o tom, že jeho najlepšie roky ešte len prídu. A to už je čo povedať, keďže v ostatných piatich rokoch predvádzal výkony na úrovni legendy. Je to stroj, je v neuveriteľnej forme. Tvrdo na sebe pracuje a prináša mu to odmenu, v každej sezóne sa zlepšuje. Spoluhráči ho zbožňujú, pre fanúšikov je kráľom. My tréneri vieme, že je výnimočný. Spolu toho môžeme dosiahnuť ešte viac," povedal o Salahovi tréner Liverpoolu Jürgen Klopp.


Najčítanejšia najnovšia správa

Cestovný ruch po pandémii ožíva a na Slovensko sa vracajú zahraniční turisti, medzi TOP destinácie patrí Bratislavský kraj

cestovny ruch po pandemii oziva a na slovensko sa vracaju zahranicni turisti medzi top destinacie patri bratislavsky kraj

Služby ubytovania v zariadeniach cestovného ruchu využilo v júni tohto roka 491-tisíc hostí. V medziročnom porovnaní mali hotely a ostatné ubytovacie zariadenia o 71 % viac návštevníkov.

Väčšinu návštevníkov tvorili Slováci

Bolo to však stále takmer o pätinu menej ako v rovnakom mesiaci pred pandémiou v roku 2019. Hostia strávili v ubytovacích zariadeniach v júni 1,2 milióna nocí, priemerná dĺžka pobytu bola 2,5 noci. Informoval o tom vo štvrtok Štatistický úrad SR.

Takmer 70 % návštevníkov tvorili domáci hostia, v hoteloch a penziónoch ich bolo v júni ubytovaných 334-tisíc, išlo o 1,4-násobný medziročný nárast.

V porovnaní s predkovidovým júnom 2019 chýbala už len necelá desatina domácich návštevníkov. Ich počet v ubytovacích zariadeniach už prekonal júnové hodnoty z rokov 2017 a 2018. V porovnaní s júnom 2019 bolo v hoteloch a penziónoch o 9 % menej Slovákov a o tretinu menej cudzincov.

Návrat zahraničnej klientely

Aj v júni pokračoval postupný návrat zahraničnej klientely, medziročne vzrástla 3,3-násobne a ubytovacie zariadenia navštívilo 157-tisíc cudzincov.


Vyšplhali sa tak na dvojtretinovú návštevnosť v porovnaní s júnom 2019. Stúpol tak aj podiel cudzincov na celkovom počte hostí.

Kým v prvých dvoch rokoch pandémie mali návštevníci zo zahraničia podiel na návštevnosti približne 17 %, v júni tohto roka už 32 %. V júni 2019 predstavovali až 40 % celkovej návštevnosti.

Najnižšia návštevnosť bola v Nitrianskom kraji


Medziročný rast návštevnosti sa prejavil vo všetkých krajoch. Najviac hostí sa v júni ubytovalo v Bratislavskom kraji, a to 113-tisíc osôb, z toho viac ako polovicu tvorili zahraniční návštevníci.


Nasledovali Žilinský a Prešovský kraj, ktoré oproti Bratislavskému kraju mali iba štvrtinový podiel zahraničných návštevníkov. Spolu tieto tri kraje vytvorili 60 % celkovej návštevnosti, najnižšia návštevnosť bola v Nitrianskom kraji.

V prvom polroku tohto roka sa ubytovalo v zariadeniach cestovného ruchu 1,9 milióna návštevníkov. V porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019 chýbala necelá tretina návštevníkov.


V prvom polroku využilo služby ubytovania 589-tisíc cudzincov, v roku 2019 ich bolo takmer dvojnásobne viac, teda 1,1 milióna.


Pri domácich návštevníkoch bol pokles návštevnosti o necelú štvrtinu oproti roku 2019, od začiatku roka využilo služby ubytovania 1,3 milióna domácich hostí. Hostia strávili v ubytovacích zariadeniach takmer 5 miliónov nocí, v roku 2019 to bolo 7,6 milióna nocí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie