• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Mobilný operátor 4ka spustil skúšobnú prevádzku 5G siete v Bratislave, využiť ju môžu zákazníci bez príplatku

Mobilný operátor 4ka spustil skúšobnú prevádzku 5G siete v Bratislave, využiť ju môžu zákazníci bez príplatku

Do 5G siete od operátora 4ka sa môžu klienti prihlásiť prostredníctvom viacerých typov telefónov.

Mobilný operátor 4ka v spolupráci so sesterskou spoločnosťou Swan spustil v uplynulom týždni skúšobnú prevádzku 5G siete na 83 vysielačoch v Bratislave.

Aktuálne ide síce o skúšobnú prevádzku, ale už počas nej môžu výhody siete piatej generácie využívať bez akéhokoľvek príplatku zákazníci so SIM kartou 4ky a vybranými 5G telefónmi.

Informoval o tom riaditeľ pre marketing a komunikáciu spoločnosti Swan Roland Kyška s tým, že v súčasnosti firma komunikuje s viacerými výrobcami telefónov a mobilných zariadení s cieľom sprístupnenia vlastnej siete v čo najširšom spektre 5G telefónov. Ako dodal, dodávatelia prispôsobujú firmware jednotlivých zariadení voči nastaveniam a parametrom vlastnej 5G siete.

Do 5G siete od operátora 4ka sa môžu klienti prihlásiť prostredníctvom viacerých typov telefónov. Spoločnosť očakáva v najbližších dňoch rozšírenie zoznamu výrazne o ďalšie značky a typy telefónov. „Paralelne s týmto procesom prebieha ďalšia výstavba a zahusťovanie 5G siete v hlavnom meste s cieľom poskytnúť v lete najvyšší štandard dátovania v tých lokalitách, kde je najväčší pohyb ľudí, napríklad v historickom centre,“ dodal Roland Kyška.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie