• Dnes je: Utorok 26. októbra 2021 meniny má Demeter

Mladý Afgánec dostal doživotie, na viacerých miestach napadol niekoľko ľudí sekerou

Mladý Afgánec dostal doživotie, na viacerých miestach napadol niekoľko ľudí sekerou

Incident v 13-tisícovom meste Vetlanda, zhruba 190 kilometrov juhovýchodne od Göteborgu, sa stal 3.

14.7.2021 (Webnoviny.sk) - Dvadsaťdvaročného afganského žiadateľa o azyl Tamina Sultaniho v stredu vo Švédsku odsúdili na doživotie za pokus o vraždu pri útoku, počas ktorého začiatkom tohto roka utrpelo zranenia sedem osôb.

Sultani podľa polície útočil na piatich miestach, pričom obete si vyberal náhodne. Polícia ho po 18-minútovom vyčíňaní najskôr postrelila do nohy a potom zatkla.

Polícia pôvodne uviedla, že útočník použil sekeru, neskôr sa však ukázalo, že Sultani bol vyzbrojený nožom s 22-centimetrovou čepeľou.

Vo Švédsku požiadal o azyl v roku 2016. Počas výpovede uviedol, že sa mu nepodarilo zamestnať a dokázal si zohnať iba prácu na rôznych stážach. Keď mu skončilo povolenie na prechodný pobyt, nesmel už viac študovať ani pracovať.

Sultani tvrdil, že týždeň pred útokom sa dvakrát pokúsil o samovraždu. „Akoby môj mozog prestal pracovať. Cítil som sa psychicky veľmi zle,“ povedal súdu. Nariadené psychiatrické vyšetrenie však dospelo k záveru, že muž nebol v čase útoku psychicky narušený a je spôsobilý na výkon trestu odňatia slobody.

Viac k téme: doživotie, odsúdenie, ozbrojený útok, pokus o vraždu

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie