• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Mladík Sýkora vysvetlil, prečo chýbal na MS v hokeji 2023

Mladík Sýkora vysvetlil, prečo chýbal na MS v hokeji 2023

Adam Sýkora ešte nevie, kde bude pôsobiť v nasledujúcej sezóne.

26.5.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový útočník Adam Sýkora bol aj v tomto roku voľný pre potreby reprezentácie na majstrovstvách sveta seniorov, no na rozdiel od vlaňajška sa tentoraz na turnaji nepredstavil. Osemnásťročný rodák z Piešťan začal sezónu 2022/2023 v extraligovom klube HK Nitra, no neskôr dostal šancu aj v zámorskej AHL v drese tímu Hartford Wolf Pack.

Slováci ukázali kvalitu

Aj keď po vypadnutí "farmy" klubu NHL New York Rangers v play-off mal čas priletieť na šampionát do lotyšskej Rigy, vedenie národného tímu túto šancu nevyužilo.

Dôvod absencie Sýkoru na MS 2023 vo fínskom Tampere a lotyšskej Rige je prostý: s výberom SR neodohral ani jeden prípravný zápas. "V tejto sezóne som nestihol odohrať ani jeden prípravný duel, preto sa rozhodli uprednostniť chalanov, ktorí tam boli celý čas. Myslím si, že ukázali svoju kvalitu. Kvôli tomu som vynechal tohtoročné majstrovstvá sveta," vysvetlil odchovanec nitrianskeho hokeja pre web RTVS.

V základnej časti AHL nastúpil dvakrát, v štyroch dueloch play-off zaznamenal asistenciu.

Lotyši spravili nadplán

V sezóne 2021/2022 hral Sýkora za Slovensko na MS hokejistov do 18 i do 20 rokov a medzi seniormi. V aktuálnom ročníku sa predstavil iba na šampionáte dvadsaťročných, no sledoval aj mužov. Mrzí ho, že Slováci po dvoch účastiach vo štvrťfinále za sebou neprenikli do najlepšej osmičky aj v Rige.

"Pevne som veril, že si to Švajčiari postrážia. Lotyši napokon vyhrali za dva body a povedal by som, že spravili nadplán, pretože s týmto sa asi nerátalo. Samozrejme, aj my máme na tom podiel viny, pretože sme mali poraziť Kazachov. Je mi to ľúto," skonštatoval úradujúci víťaz Kontinentálneho pohára.

Sýkora ešte nevie, kde bude pôsobiť v nasledujúcej sezóne. Rozhodne sa zrejme medzi extraligou a AHL. "V Banskej Bystrici absolvujem letnú prípravu a v júli sa presúvam do zámoria na prvý kemp s Rangers. Potom budem čakať na finálne rozhodnutie. Buď sa vrátim na Slovensko, alebo strávim sezónu na farme. Uvidíme," doplnil strieborný medailista z Hlinka Gretzky Cupu 2022, ktorého pred rokom draftoval klub New York Rangers v 2. kole zo 63. miesta.

V A-mužstve "jazdcov" pôsobil v tomto ročníku jeho krajan Jaroslav Halák ako brankárska dvojka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie