• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Mladík prepadol čerpaciu stanicu v Poprade, pracovníčke priložil ku krku nôž

Mladík prepadol čerpaciu stanicu v Poprade, pracovníčke priložil ku krku nôž

Na mieste incidentu zasahovalo niekoľko policajných hliadok, jeden z policajtov sa snažil mladého muža presvedčiť, aby sa vzdal.

10.5.2023 (SITA.sk) - Mladý muž ohrozoval ženu nožom, popradský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu obmedzovania osobnej slobody spáchaného v súbehu s trestným činom nebezpečného vyhrážania a s trestným činom poškodzovania cudzej veci.

Ako informovala prešovská krajská hovorkyňa Jana Ligdayová, 24-ročný Popradčan v stredu dve hodiny po polnoci na jednej z popradských čerpacích staníc násilím roztiahol uzamknuté posuvné dvere na budove a pracovníčke za predajným pultom priložil ku krku nôž a vyhrážal sa jej zabitím, pričom v druhej ruke držal hrdlo od rozbitej fľaše.

Napokon museli pri jeho zadržaní použiť donucovacie prostriedky.

„Aby nedošlo k zmareniu vykonávaných procesných úkonov v trestnom konaní, k prípadu momentálne viac informácií nie je možné poskytnúť," dodala Ligdayová.

Viac k téme: Krimi
Zdroj: SITA.sk - Mladík prepadol čerpaciu stanicu v Poprade, pracovníčke priložil ku krku nôž © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie