• Dnes je: Piatok 25. júna 2021 meniny má Tadeáš

Mladému vodičovi za jazdy vybuchlo auto, má popáleniny 2. a 3. stupňa (foto)

Mladému vodičovi za jazdy vybuchlo auto, má popáleniny 2. a 3. stupňa (foto)

Poverený policajt začal vo veci trestné stíhanie.

4.1.2021 (Webnoviny.sk) - Policajti zo Šamorína (okres Dunajská Streda) vyšetrujú požiar vozidla, pri ktorom 1. januára vo večerných hodinách v obci Zlaté Klasy utrpel 22-ročný vodič popáleniny na 62 percentách povrchu tela.

Popáleniny 2. a 3. stupňa

Mladý muž nasadol v Zlatých Klasoch do svojej Škody Octavia, podľa svedkov došlo asi po tristometrovej jazde k výbuchu. Plamene okamžite zasiahli celý interiér auta. Mladík stihol zastaviť, vystúpil a bežal k neďalekej bytovke.

Podľa polície si ho všimol muž na balkóne, ktorý horiaceho mladíka pohotovo polial vodou. Muž, aj napriek rýchlej pomoci, utrpel popáleniny 2. a 3. stupňa, na 62 percentách tela.

Začaté je trestné stíhanie

Záchranári popáleného muža previezli do ružinovskej nemocnice v Bratislave, kde ho vzhľadom na rozsah popálenín uviedli do umelého spánku.

„Poverený policajt začal vo veci trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti s následkom ťažkej ujmy. Na mieste udalosti zasahovali aj experti z Kriminalisticko-expertízneho ústavu, ktorí obhliadkou auta nevedeli predbežne potvrdiť ani vylúčiť cudzie zavinenie,“ informovala polícia na sociálnej sieti s tým, že okolnosti prípadu naďalej preveruje.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie