• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Mladá žena napadla nožom 50-ročného muža, pri dokázaní viny jej hrozí až desať rokov väzenia

Mladá žena napadla nožom 50-ročného muža, pri dokázaní viny jej hrozí až desať rokov väzenia

Muž utrpel zranenia, ktoré si vyžiadajú dobu liečenia a práceneschopnosti viac ako šesť týždňov.

20.4.2023 (SITA.sk) - Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach obvinila zo zločinu ublíženia na zdraví 25-ročnú ženu, ktorá nožom napadla 50-ročného muža.

Ubytovacie zariadenie

Ako na sociálnej sieti informovala košická krajská polícia, v pondelok na pravé poludnie smerovali všetky záchranné zložky do košickej mestskej časti Barca. Podľa prijatých informácií malo v jednom z ubytovacích zariadení dôjsť k útoku ostrým predmetom na jednu z osôb.

Polícia po príchode na miesto zistila, že v jednej z izieb zariadenia sa nachádza 50-ročný muž, ktorého mala počas toho, ako otváral dvere na svojej izbe, zozadu dvakrát bodnúť nožom 25-ročná žena.

Obmedzenie na osobnej slobode

Ženu policajti obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na príslušné policajné oddelenie, odkiaľ putovala do cely policajného zaistenia.

Vyšetrovateľka spracovala podnet na podanie návrhu na vzatie obvinenej ženy do vyšetrovacej väzby. V prípade dokázania viny si žena môže za mrežami väznice posedieť štyri až 10 rokov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie