• Dnes je: Štvrtok 09. decembra 2021 meniny má Izabela

Ministri financií G7 po rokoch dosiahli historickú dohodu, technologické giganty budú platiť férové dane

Ministri financií G7 po rokoch dosiahli historickú dohodu, technologické giganty budú platiť férové dane

Ministri zároveň súhlasili s princípom minimálnej korporátnej dane na úrovni najmenej 15 percent.

5.6.2021 (Webnoviny.sk) - Najbohatšie krajiny sveta združené v organizácii G7 v sobotu podpísali historickú globálnu dohodu s cieľom čeliť vyhýbaniu sa plateniu daní a zaručiť, že technologické giganty budú platiť férové dane.

Informoval o tom šéf britského rezortu financií Rishi Sunak. Uviedol, že ministri financií skupiny G7 dohodu podpísali počas druhého a záverečného dňa zasadania v Londýne.

„Teší ma, že môžem oznámiť, že ministri financií organizácie G7 dnes, po rokoch diskusií, dosiahli historickú dohodu o reforme globálneho daňového systému tak, aby vyhovoval globálnemu digitálnemu veku, a hlavne, aby bol férový, takže tie správne firmy budú platiť správne dane na správnych miestach," povedal Sunak vo videospráve zverejnenej na Twitteri.

Ministri financií G7 na zasadaní v Londýne zároveň súhlasili s princípom minimálnej korporátnej dane na úrovni najmenej 15 percent. Pre vlády by to mohlo znamenať prílev miliárd dolárov na splácanie dlhov, ktoré vznikli počas pandémie ochorenia COVID-19. Dohoda sa môže dotknúť takých technologických gigantov, ako sú Amazon či Google.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie